» Соціальний захист населення » Розрахунок мінімального та максимального страхового внеску, що має сплачуватись фізичними особами-підприємцями за 2019 рік

Автор: admin1 от 14-05-2019, 14:38

Розрахунок мінімального та максимального страхового внеску, що має сплачуватись фізичними особами-підприємцями за 2019 рікЗаконодавством про єдиний внесок визначено єдині умови щодо сплати єдиного внеску у розмірі не меншому за розмір мінімального страхового внеску, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску як для фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, так і для фізичних осіб-підприємців, які перебувають на загальній системі оподаткування.

Відповідно до норм пунктів 4 та 5 частини першої статті 1 Закону № 2464:

- мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця;

- максимальна величина бази нарахування єдиного внеску – максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок.

Згідно з нормами частини п’ятої статті 8 Закону № 2464 єдиний внесок для всіх платників єдиного внеску (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22 відсотки до визначеної статтею 7 Закону № 2464 бази нарахування єдиного внеску.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» було визначено, що мінімальна заробітна плата  з  01 січня 2019 року становить 4173,00 гривні. Зміна розміру мінімальної зарплати в 2019 році Законом про Держбюджет не запланована.