Вчора, 22 січня відбулося чергове засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, яке провів перший заступник голови райдержадміністрації Руслан Щерба. У засіданні взяв участь головний державний інспектор головного управління Держпраці у Львівській області Вадим Вітрів. Були запрошені представники підприємств та фізичні особи-підприємці, найманим працівникам яких нараховано заробітну плату, нижчу від мінімального законодавчо встановленого розміру.З керівниками провели роз’яснювальну роботу з метою попередження негативних наслідків порушень законодавства в разі їх виявлення відповідними органами. Здебільшого, проблемним питанням щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності, які, приховуючи прибуток від реалізації товарів, робіт, послуг, виплачують доходи найманим працівникам, не облікувавши їх в бухгалтерських документах, а також використовують працю найманих працівників, офіційно не зареєстрованих.Руслан Щерба наголосив, що першочергове завдання – постійно займати активну позицію, контролювати роботодавців, проводити широку роз'яснювальну роботу щодо підвищення рівня заробітної плати до середньогалузевого показника, враховуючи фаховий рівень та кваліфікацію працівників, що сприятиме збільшенню надходжень до бюджету.Робоча група і надалі продовжуватиме свою діяльність у межах повноважень: виїзні обстеження; проведення співбесід з керівниками підприємств, установ, організацій та фізичними особами-підприємцями на засіданнях.













