» Соціальний захист населення » Житлові субсидії – гаряча лінія

Житлові субсидії – гаряча лінія

Автор: admin2 от 27-01-2016, 16:01
 (голосів: 7)

Житлові субсидії – гаряча лініяНа численні запитання одержувачів житлових субсидій відповідає керівник управління праці та соціального захисту населення Галина Чапля

- Нагадайте, будь ласка, що таке житлова субсидiя i про якi норми йдеться, якщо людина її отримує?

Г. ЧАПЛЯ - Це рiзниця мiж повною вартiстю комунальних послуг i обсягом визначеного для домогосподарства платежу в межах соцiальних норм. Норми визначено на користування житлом, опалення, водопостачання i т.д. У кожному випадку це конкретна норма на одного споживача. Субсидiя, власне, розраховується на споживання в межах норми, усе, що вище, вона не покриває. -- З'ясуймо, що це за норми. Перша, так би мовити, як її називають у народi, "норма на квартплату". Це скiльки? -- При призначеннi житлової субсидiї встановлено соцiальну норму житла для: 1) оплати користування житлом/утримання житла - 13,65 кв. метра загальної площi на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство; 2) централiзованого та iндивiдуального опалення (теплопостачання) незалежно вiд джерела та виду енергiї - 13,65 кв. метра опалюваної площi на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство.

- Які встановлено соціальні нормативи для надання субсидій, зокрема для та індивідуального опалення (теплопостачання)?

Г. ЧАПЛЯ - У разі використання природного газу для індивідуального опалення - 7 куб. метрів природного газу на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період. Якщо для індивідуального опалення використовується електрична енергія - 65 кВт/год. на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

- Зрозуміло. А який соціальний норматив централізованого холодного та гарячого водопостачання і водовідведення для надання субсидій?

Г. ЧАПЛЯ - Для користування послугами з централізованого постачання холодної води - 2,4 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 4 куб. метри на одну особу на місяць за її відсутності. У разі перерви у наданні послуг з централізованого постачання гарячої води (більш як на 14 діб) в установленому законом порядку - 4 куб. метри холодної води на одну особу на місяць. Норматив для користування послугами з централізованого постачання гарячої води - 1,6 куб. метра на одну особу на місяць, для користування послугами з централізованого водовідведення - 4 куб. метри на одну особу на місяць. У разі відсутності централізованого водовідведення (за відсутності системи централізованого водовідведення та за наявності централізованого водопостачання і вигрібних ям) для вивезення рідких нечистот - 4 куб. метри на одну особу на місяць.

- А який соціальний норматив для надання субсидій споживання природного газу для приготування їжі та підігріву води?

Г. ЧАПЛЯ - За умови встановлення газових лічильників: -- за наявності газової плити та централізованого гарячого водопостачання - 6 куб. метрів на одну особу на місяць; -- за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача - 9 куб. метрів на одну особу на місяць; -- за наявності газової плити та газового водонагрівача - 18 куб. метрів на одну особу на місяць; -

- Тепер з'ясуймо, який встановлено соціальний норматив споживання електроенергії для надання субсидій?

Г. ЧАПЛЯ - Для користування послугами з електропостачання (до 31 грудня 2017 р.) в житлових приміщеннях (будинках): у житлових приміщеннях (будинках) - 90 кВт/год. на місяць на сім’ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/год. на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 210 кВт/год. на місяць;

- З третього листопада внесено зміни у соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, зокрема змінено коригувальні коефіцієнти. Деякі люди вже скаржаться, що через зміну коефіцієнтів субсидія за листопад їм не виходить.

Г. ЧАПЛЯ - Також затверджені нові коригувальні коефіцієнти для для розрахунку розміру витрат теплової енергії, електричної енергії, природного газу та інших видів палива на потреби опалення, це стосується багатоповерхівок, в селах коефіцієнт залишився незмінним 1,043.

- Як визначається норма споживання газу для домогосподарства, який використовують на опалення житла?

Деяким сім'ям нараховують просто астрономічні куби.

Г. ЧАПЛЯ - Наприклад, сім'я з трьох осіб проживає у квартирі двоповерхового будинку загальною площею (така ж опалювальна площа) 90 кв. метрів. Використовує для опалення природний газ (встановлено газовий лічильник). У житловому приміщенні встановлено газову плиту та газовий водонагрівач. Норма споживання газу: 90 кв. м (оп. площа) х 7 куб. м газу + 18 куб. м газу х 3 особи х 1,043 = 713 куб. м газу, де 1,043 - коригувальний коефіцієнт для 1- 2-поверхових будинків (Львівська область).

- Наведіть середньостатистичний приклад нарахування субсидії на газ для сім'ї, котра проживає в індивідуальному будинку.

Г. ЧАПЛЯ - Візьмімо для прикладу сім'ю з трьох осіб (батько, мати, неповнолітня дитина), яка проживає у двоповерховому будинку загальною площею (така ж опалювальна площа) 90 кв. метрів. Використовує для опалення природний газ (встановлено газовий лічильник). У житловому приміщенні встановлено газову плиту та газовий водонагрівач. Дохід сім'ї за попередні три місяці (без урахування податку з доходів фізичних осіб) - 19 500 гривень. Частка плати за послуги для сім'ї становить 12,22%, тобто 794,30 грн. (19 500 грн.: 3 х 12,22%). Зауважу, що обов'язковий платіж залежить від доходів членів домогосподарства, його розрахунок проводиться за формулою індивідуально для кожної сім’ї. Вартість плати за послуги в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами становить 4 627,76 грн., з них: - газопостачання  - 4407,44 грн. (713 куб. м) - електроенергія  -  85,05 грн. (150 кВт/год.) - водопостачання та водовідведення  - 106,27 грн. (12 куб. м) - вивезення сміття -  29,00 грн. Розмір субсидії  - 3833,46 грн. (4627,76 грн. - 794,30 грн.).

- Як проводити оплату обов'язкового платежу? Як діяти, коли об'єми споживання менші від обов'язкової частки плати?

Наприклад, домогосподарству призначили 600 кубів газу на місяць, а він фактично спожив лише 50 кубів, бо місяць був теплим.

Г. ЧАПЛЯ - Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов'язані щомісячно платити свою належну частку витрат на оплату цих послуг. Тільки тоді вартість фактично використаної послуги менша, аніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни платять її фактичну вартість. Якщо громадяни використали послуг на суми, менші від норми, тобто зекономили послуги, вони на наступний розрахунковий період (місяць) платитимуть за ці послуги менше, з урахуванням зазначених вище переплат. Приміром, домогосподарству дали 600 кубів газу на місяць, й обов'язкову плату слід заплатити за 200 кубів, якщо по 3,60 грн. за куб, то це 720 гривень. У жовтні сім'я cпалила 50 кубів. Виходить, їй потрібно менше платити, аніж обов'язковий платіж у квитанції. Тоді вона платить по лічильнику. Тобто, постійно треба контролювати, що ви спалили за місяць. Якщо cпалили всі вибрані куби, то платите за всі спалені куби, тобто обов'язкову плату, зазначену у повідомленні про субсидію. Якщо "перебрали" куби, тобто все, що понад 600 кубів, доведеться платити по 7,18 грн. за куб.

- Чому у багатьох платіжках зафіксовано переплати? Звідки вони взялися?

Г. ЧАПЛЯ - Сьогодні не проводиться повторний перерахунок субсидії залежно від фактичного використання послуг (як це було до 1 жовтня 2014 року). Субсидію надають у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами. Оскільки, зокрема, на газопостачання норми великі, тому й виникають переплати.

- Людині призначають обов'язкову плату і власне субсидію, тобто те, що держава платить за неї. Незалежно від того, чи вона випалила призначені куби чи ні, субсидія, тобто державна частка, обов'язково кидається на особовий рахунок людини в газовій конторі. І можливий такий варіант, що людині прийде в квитанції переплата, якщо вона економила. Якщо є переплата, платити не потрібно.

- Як платити, коли в квитанції зазначена і переплата, і сума обов'язкового платежу?

Г. ЧАПЛЯ - Переплачені кошти впливають на оплату обов'язкової частки. Припустимо, якщо у квитанції зазначено обов'язковий платіж 200 гривень та переплата - 100 гривень, то мешканець повинен сплатити тільки 100 гривень, тобто доплачувати різницю.

- Люди бояться, що коли використовуватимуть менше газу, аніж їм призначено, їм припинять субсидії. Підливають олії у вогонь й газовики, кажучи: хоч вікна-двері відчиняйте, але спалюйте всі призначені куби.

Г. ЧАПЛЯ - Тут усе зрозуміло. Газове підприємство хоче, щоб мешканці, яким призначили субсидії, сплачували всю частку (обов'язковий платіж), а не менше. Але на сьогодні виглядає так, що субсидію через це не припинятимуть.

- Чи можливе призначення субсидії, коли сім'я має пільгу на оплату ЖКГ? Обгрунтовують: можлива або пільга, або субсидія.

Г. ЧАПЛЯ - Відповідно до Порядку призначення та надання, субсидії призначають у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надають згідно із законодавством. Якщо вартість плати за послуги з урахуванням пільг у межах соціальних нормативів мешканки перевищує частку плати за послуги, в такому випадку їй можливе надання житлової субсидії - і, як бачимо, субсидію призначено.

Скажу більше - сьогодні субсидія значно вигідніший варіант, аніж пільга. Тому багато людей тимчасово зупиняють дію пільг на житлово-комунальні послуги на час дії субсидії, пишучи відповідні заяви. Тобто на час, коли діє субсидія, пільга не нараховується.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua