» Освіта » Конкурс "Таланти твої, Україно" продемонстрував творчі здібності районних школярів

Автор: admin2 от 28-02-2017, 15:28

Конкурс "Таланти твої, Україно" продемонстрував творчі здібності районних школярівВ приміщенні Інституті фізики, математики; економіки та інноваційних технологій ДДПУ ім. Івана Франка відбувся конкурс “Таланти твої, Україно”

Під час урочистого відкриття голова журі, професор, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри методики трудового і професійного навчання декоративно – ужиткового мистецтва педуніверситету Леонід Оршанський та директор Будинку дитячої та юнацької творчості Віра Болоховецька привітали конкурсантів і ознайомили з умовами участі та регламентом роботи.

На конкурс прибуло 79 школярів. Учні шкіл та вихованці гуртків привезли з собою по 2-3 домашні роботи, а вміння і техніку виконання підтвердили, виконуючи конкурсне завдання під керівництвом викладачів ДДПУ ім. Івана Франка та педагогів БДЮТ...

Цього року юні митці продемонстрували свої таланти у таких номінаціях:

• українська народна вишивка;

• ткацтво, килимарство;

• гердан, вироби з бісеру;

• український народний одяг;

• писанкарство;

• художня обробка дерева;

• кераміка;

• плетіння з природних матеріалів.

З року в рік ми переходимо до вдосконалення техніки і технології виготовлення, є позитив у плані колористики, вдалий підбір матеріалу і винятково естетичний смак.

За оцінкою журі підтвердили свої вміння і навики роботи та стали переможцями в номінаціях:

українська народна вишивка: Верещак Анна, 13р., Летнянського НВК – І-ІІІ ст., вчитель Мецан Світлана; Унятицька Наталі, 15р., БДЮТ на базі Унятицького НВК І-ІІІ ст.,керівник гуртка Мазурчак Світлана;

гердан, вироби з бісеру: Жук Юлія, 11 р.,Федуняк Діана, 14р., БДЮТ на базі Меденицької СЗШ І –ІІІ ст., Антонів Марта, 15 р., Меденицької СЗШ І-ІІІ ст., керівник гуртка Білинська Галина;

український народний одяг: Лавриш Вікторія, 13 р., Летнянського НВК І-ІІІ ст., вчитель Мецан Світлана; Унятицька Наталі, 15 р., БДЮТ на базі Унятицької СЗШ І-ІІІ ст., керівник гуртка Мазурчак Світлана;

писанкарство: Дутка Христина, 13р., Доброгостівської СЗШ І-ІІІ ст.,вчитель Гуняк Надія;  Бабій Роман, 16р., Підбузького НВК І-ІІІ ст., вчитель Линів Марія;

художня обробка дерева: Скалич Михайло, 17р., Довжанського НВК І-ІІІ ст., вчитель Барщик Семен; Верховинець Дмитро, 15 р., Рибницької СЗШ І- ІІ ст., вчитель Зубрицький Віталій;

кераміка: Бідичак Євгенія, 8р., Ясенице–Сільнянського НВК І-ІІІ ст., вчитель Кіпріянова Галина; Лазарович Вікторія, 11р., Попелівський НВК І-ІІІ ст., вчитель Андрушків Галина;

плетіння з природних матеріалів: Гром Діана, 9р., ДРЕНЦУМ на базі Урізької СЗШ І-ІІІ ст., керівник гуртка Драб Василь; Павелко Ольга, 13 р., Дережицької СЗШ І-ІІ ст., вчитель Савчин Марія.

Дуже просто було визначити переможця в номінації ткацтво, бо приїхала змагатися одна дитина – Іваніщак Марія, 13р., Підбузького НВК І-ІІІ ст., вчитель Линів Марія.

На конкурсі школярі отримали багато приємних емоцій та вражень, розглядаючи домашні роботи своїх коллег і вдосконалюючи свої вміння та навички.Усі переможці були нагороджені грамотами.

Районний конкурс з образотворчого та ужиткового мистецтва проводиться з 1993 року. Конкурс виявляє здібних дітей, сприяє розвитку їхнього таланту, має на меті відновлення старовинних народних промислів, відродження українського народного мистецтва, створення цікавих творів за народними мотивами. Проводячи подібні конкурси, ми відроджуємо народне мистецтво Дрогобиччини. Саме тому відділ освіти Дрогобицької РДА звертає особливу увагу на залучення якомога більшої кількості обдарованих дітей до участі в конкурсі «Таланти твої, Україно».

Методист БДЮТ Світлана Кушнір