Його називають «патріархом». Намісником великого Митрополита Йосип Сліпий став після смерті Андрея Шептицького у листопаді 1944 року. Не минуло й півроку, як його заарештували в резиденції біля собору святого Юра у Львові, і більше він не бачив України.
Під гаслом "Крізь терни до зірок" у Літинському НВК І-ІІ ступенів відбулася конференція з нагоди 125-ліття з дня народження патріарха Йосифа (Сліпого) , яку підготував вчитель історії Михайло Галів спільно з учнями восьмого та дев’ятого класів.
Учні чудово змалювали той важкий період часу, коли патріарх зазнавав поневолень від рядянської влади, яка неодноразово пропонувала перейти йому на православ'я, а отримавши відмову - засудила кардинала на заслання.
Дуже важливо, що у конференції взяли участь так багато дітей, бо з таких іскр-прикладів відданості Богу розгоряється вогнище любові до Всевишнього, закладається фундамент Його служінню.













