8 березня учні Довжанського НВК І – ІІІ ступенів відвідали с. Майдан Дрогобицького району, де спостерігали за стадом зубрів у природніх умовах. Під час екскурсії, учениця 11 класу Лілія Мушинська ознайомила учнів школи з результатами свого наукового дослідження, присвяченого охороні зубрів у НПП «Сколівські Бескиди». Юна дослідниця розповіла друзям про будову тіла зубрів, їхній спосіб життя, а також про програму їхньої реінтродукції у Карпатах.
«У зубрів розвинений матріархат. Править стадом наймасивніша за розмірами самиця Тошка. Вона керує стадом, перша підходить до кормів, завжди йде попереду. Тепер у неї з’явилася суперниця Тіра, яка намагається відокремити своє стадо, але поки-що їй це не вдається,» – повідомила учениця.
Зауважимо, що цей екологічний проект, розроблений під керівництвом учителя біології Довжанського НВК І – ІІІ ступенів Оксани Зубрицької, зайняв почесне 4 місце у обласній олімпіаді з екології.













