В Урізькому навчально-виховному комплексі вчора, 18 жовтня, було проведено круглий стіл з учнями 8-10 класів «Депортація кримських татар - трагічна історія українського народу».
Вчитель історії та правознавства Галина Гром за круглим столом провела бесіду, звертаючи увагу на розуміння термінології та важливості цієї проблеми. В 1944 році силами НКВС розпочалася депортація кримських татар з батьківщини. За офіційними даними було виселено 183 155 осіб, головним чином в Узбекистан, невеликі групи татар було виселено в Казахстан, Таджикистан та в Росію. За наслідками депортації загинуло, за різними даними, від 15 до 46% татар.
В даний час кримські татари в Криму змушені переживати "новий варіант геноциду", виконавцем якого є Росія. За оцінками Меджлісу кримськотатарського народу понад 50 тисяч осіб покинули Крим після окупації його російськими військами. З них понад 20 тисяч - кримські татари.













