» Охорона здоров'я » "Доступні ліки": перелік препаратів збільшили на 20%

"Доступні ліки": перелік препаратів збільшили на 20%

Автор: admin2 от 6-02-2018, 17:43

"Доступні ліки": перелік препаратів збільшили на 20%Уряд розширив програму «Доступні ліки», за якою можна отримати препарати від хронічних захворювань в аптеці за рецептом безкоштовно або з незначною доплатою.

Зокрема, з лютого 2018 року перелік препаратів, що входять до програми, збільшився на 20%.

Зазначимо, що в оновленому переліку 239 препаратів від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, які застосовуються для амбулаторного лікування.

Нагадаємо, що раніше до Урядової програми були включені 198 препаратів.

Також препарати від серцево-судинних захворювань збільшили на 24 одиниці, на 14 – від діабету ІІ типу, на 3 – від бронхіальної астми.

Згідно з показниками Державного бюджету України на 2018 рік на продовження дії програми «Доступні ліки»  для Львівської області передбачили фінансовий ресурс у сумі 65 млн 302,4 тис гривень, з яких 30 000,0 тис гривень розподілено на адміністративно - територіальні одиниці області.

Як розповіла директор департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА  Ірина Микичак, розпочали роботу по укладанню угод з аптечними закладами. Станом на 18 січня 2018 року вже укладена 151 угода, до участі у проекті залучено 206 аптек та виписано 14878 рецептів.

У 2017 році 756 аптечні заклади долучились до участі у програмі, на  реалізацію Урядової програми виділили 45 млн 513,6 тис гривень.