» Охорона здоров'я » У Дрогобицькому районі на реалізацію урядової програми "Доступні ліки" використано 1 098,2 тис. грн

Автор: admin2 от 18-07-2018, 19:16

У Дрогобицькому районі на реалізацію урядової програми "Доступні ліки" використано 1 098,2 тис. грнЗа інформацією облдержадміністрації,  у межах  програми “Доступні ліки” медичні препарати отримали  413 488 осіб-мешканців області. Суб’єктам господарювання відшкодували кошти за 676052 рецепти (86,1% від загальної кількості виписаних рецептів) на загальну суму 29245,8 тис. гривень. Впродовж січня-червня у Дрогобицькому районі аптекам перераховано 1 098,2 тис. грн. з отриманих за урядовою програмою 1 110,6 тис. грн., що складає майже 99%.

З початку року до участі у проекті  на Львівщині залучили  751 аптечний заклад 784805 рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів. У відповідності до показників Державного бюджету України на 2018 рік Львівській області передбачено на реалізацію вказаної програми субвенцію з державного бюджету у сумі 65 млн 302,4 тис гривень.

Відповідно до затвердженого плану асигнувань за січень - червень 2018 року департаментом охорони здоров'я перераховано до отримувачів кожної з адміністративно – територіальних одиниць області кошти в повному обсязі, на загальну суму 32 651,0 тис грн. Детальніше тут.

Мета програми – забезпечити кожного громадянина України доступними та життєвонеобхідними лікарськими засобами з доведеною ефективністю, які покращать якість їхнього життя і запобіжать виникненню ускладнень та передчасної смертності. Механізм відшкодування вартості ліків (реімбурсації) поширюється на серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальну астму.

Пріоритетність надали лікуванню цих хвороб, оскільки саме вони найбільше впливають на показники смертності населення або суттєво знижують якість життя пацієнта та ефективно лікуються на амбулаторному рівні.