В середу, 9 серпня, в читальній залі Дрогобицької центральної районної бібліотеки відбулась демонстрація історичного фільму режисера Єжи Гофмана «Становлення української нації» (частина ІІІ), яка охоплює період від кінця ХІХ ст. до Другої світової війни.
Виважено і переконливо показує Гофман надзвичайно складний період Української революції 1917 року, періоду УНР, Гетьманату й Директорії, вбачаючи причину втрати Україною незалежності й підкорення її більшовицькою Росією у неспроможності нації об’єднатися в монолітну єдність і протистояти зовнішній загрозі. Ті, хто пішов на поступки більшовицькій владі, самі ж і стали її жертвами. У фільмі йдеться і про сталінські репресії інакомислячих, винищення української інтелігенції, про Голодомор. Доведена до крайньої межі, українська нація, чий факт існування в часи сталінщини вже був під питанням, під час Другої світової війни чинить збройний спротив фашизму і більшовизму на Західній Україні, тим самим засвідчуючи власну незнищенність і життєздатність. Гофман відверто ставить питання про роль Російської імперії, а згодом і СРСР у тих трагедіях, яких довелося зазнати українцям.
Головне враження у глядачів від фільму – оптимістичне: попри всі криваві розправи, яких зазнала українська нація, вона завжди знаходила сили для спротиву.
Перегляд ІV частини фільму, яка має назву «Незалежність» відбудеться напередодні Дня Незалежності України 22 серпня об 11:00.













