» Культура » В бібліотеках району до 100-ї річниці Чортківської офензиви відбувся перегляд історичних фільмів

Автор: admin1 от 12-06-2019, 13:10

В бібліотеках району до 100-ї річниці Чортківської офензиви відбувся перегляд історичних фільмівДо 100-ї річниці Чортківської офензиви 11 червня в бібліотеках району відбулися перегляди історичних фільмів. Так, в селах Унятичі та Залужани переглянуто історичний фільм «Бункер» (хроніка українсько-галицької армії 1918-1919р), в Підбужі, Волі Якубовій та Лішні – «Легіон. Хроніка УГА 1918-1919 рік», а в Брониці – фільм «Нескорені».

Чортківська офензива (іншими словами Чортківський наступ) або Червнева офензива — історична назва наступальної військової операції Української Галицької Армії (УГА), здійсненої в період з 7 по 28 червня 1919 року. Вона була однією з найзначніших наступальних операцій, що здійснила Галицька армія під час польсько-української війни в Галичині 1918—1919. Близько 25 тисяч українських солдатів і офіцерів примусили відступити по всій лінії фронту 40-тисячну польську армію, добре озброєну і підсилену французами. І тільки зовнішні чинники та брак матеріально-технічного забезпечення врятували супротивника від воєнної поразки.