6-9 серпня в селі Явора Турківського району проходив третій Світовий конгрес бойків, в якому взяли участь і делегація з Дрогобицького району, зокрема свою майстерність продемонстрували зразковий ансамбль танцю «Веселка» народного дому села Нагуєвичі та вокальний ансамбль «Вишиванка» народного дому села Старе Село, дитячий зразковий ансамбль танцю «Верховинка» з Дрогобича.
Також у програмі заходу відбувалися науково-практичні конференції на історично-культурну та соціальну тематику, спортивні та мистецькі заходи, запалення ватри. Учасники конгресу вшанували видатних особистостей Бойківщини, зокрема, Петра Сагайдачного, Мирона Утриска, Олександра Бережницького, Омеляна Бачинського, Олега Ольжича та інших.
З вітальним словом виступив заступники голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Підлісний. Зокрема, він зачитав вітання організаторам, учасникам та гостям Третього Світового Конгресу Бойків від Президента України Петра Порошенка: "Трудолюбиві люди чудового Карпатського краю завжди вражали світ своєрідністю буття, невичерпною силою, старовинними звичаями, обрядами, ремеслами та художніми промислами. Безцінні надбання культури Бойківщини захоплюють та манять своєю неповторністю. Бойки подарували Україні видатних політиків, полководців, митців, вчених, письменників, багато з яких відомі у Європі та світі. Щиро вдячний вам за збереження культурної самобутності й духовності, за патріотизм та любов до України".
Присутнім горяни своєю програмою «Відлуння бойківського краю» показали, що вони бережуть свої звичаїв та обряди і цей набуток передають від покоління до покоління, підтверджуючи, що бойківському роду нема переводу.
Незабутнім для учасників конгресу та гостей, що звідусіль минулої неділі з’їхалися на Співоче поле, залишаться мистецькі заходи «Бойко-фест», «Моя родина – Україна». На них свої фольклорні концертні програми представили найкращі колективи художньої самодіяльності та популярні сучасні молодіжні гурти і виконавці.













