Невід’ємною і найважливішою складовою нашої духовної спадщини є церковна культура і, зокрема, іконопис. Як розповів о. Михайло Олійник, декан Факультету церковного мистецтва Інституту Пресвятої Трійці у Дрогобичі та голова комісії з питань церковного мистецтва Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ, на виставці представлені копії стародавніх ікон бойківської школи іконопису, які виконали учні Дрогобицького Інституту Пресвятої Трійці.
Навчання в Інституті відбувається як у групі теоретичного (яке передбачає вивчення іконографії, теорії, історії церковного мистецтва), так і практичного іконопису, де крім теоретичних предметів, вивчають технології написання ікони, практичного розпису храму, створення мозаїки, вітража та інше. Крім того кожного літа протягом двох тижнів проходять навчання у найстарішому монастирі в Західній Україні – монастирі святого Онуфрія у селі Лаврів. Навчання проводять випускники Львівської національної академії мистецтв, які також викладають у Дрогобичі на факультеті церковного мистецтва.
Стати учнем літньої школи може кожен, хто бажає, незалежно від рівня вмінь та знань про ікону.













