З 14 по 21 серпня на території Тисменського району, Івано-Франківської обл. відбудеться Всеукраїнська акція, спрямована на збільшення чисельності молоді, що готова до виконання обов’язку із захисту незалежності та територіальної цілісності України, «Чорний ліс».
До участі у програмі запрошуються представники навчальних закладів або громадських організацій віком від 18 років, що пройшли відповідну підготовку, інструктаж, не мають обмежень за станом здоров’я. Склад команди - 4 особи.
Координати і контактна особа, відповідальної за реалізацію заходу: тел. 099 250 84 23 Володимир Кіріндас, e-mail: valdemaar@ukr.net, м. Івано-Франківськ, вул. Грушевського,21, каб. 644
Довідково
Програма військово-патріотичного виховання молоді «Чорний ліс» вперше була запропонована та реалізована в 1993 році. Одним з ініціаторів програми «Чорний ліс» був депутат обласної ради Павло Андрусяк, який на той час працював в управлінні молоді обласної державної адміністрації. Ця тема була близькою для нього, адже його дід, Василь Андрусяк, був командиром тактичного відтинку «Чорний ліс», полковником УПА (псевдо «Грегіт»-«Різун»).
З самого початку програма базувалась на ідеології українських визвольних змагань. Табір розпочинався в селі Грабівка – «столиці» Чорного лісу, де у 1943-1950-х роках діяли загони УПА.
Патронат над програмою на той час мало Студентське братство, яке було партнером управління молоді ОДА, і всі організаторські функції в самому таборі виконували саме «братчики». Програма відбувалась у два етапи. Під час першого до відбіркової комісії надходили реферати на тематику українських визвольних змагань, але обов’язково із записами свідків. А вже команди, які складались із учасників, що запропонували найкращі реферати, їхали до табору на змагання. Команда-«рій», котра вигравала сам табір, преміювалася поїздкою в «Артек». Насправді, відтоді програма «Чорний ліс» майже не зазнала змін.
Саме під цю програму в селі Грабівка свого часу була відведена земельна ділянка для створення стаціонарного літнього табору для дітей. Були побудовані дерев’яні будиночки, капличка і навіть підведене світло. Але з певних причин впродовж 17 років табір проводився в різних селах Калуського, Богородчанського, Тисменицького та Городенківського районів.













