27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, який був заснований у 2005 році спеціальною резолюцією ООН. Саме в цей день у 1945 році було звільнено в'язнів найбільшого нацистського табору смерті Освенцим (Аушвіц-Біркенау), розташованого в 70 кілометрах від Кракова. За час існування цього концтабору в ньому загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 міліонів людей. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.
„Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість", - йдеться в резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Значення резолюції Генеральної Асамблеї полягає в тому, що вона закликає пам'ятати про злочини минулого і не допустити їх повторення в майбутньому.
Про цю трагічну сторінку історії розповідають видання, представлені на книжкових виставках та тематичних полицях, організованих в бібліотеках району «Голокост: питання пам’яті та сумління», «Мертві не простять, живі не забудуть», «Запаліть свічу!», «Трагічні сторінки Голокосту».
На території Дрогобицького району у Броницькому лісі, знайшли вічний спочинок більше 10 тисяч євреїв Землі Дрогобицької, яких нацисти знищили у 1942-43 роках лише за їхню національну приналежність. Ось уже багато років поспіль туди, де при дорозі є покажчик «Єврейський меморіал» їздять декілька раз на рік як члени єврейської громади, так і не єврейського походження, щоб віддати шану невинно убієнним. Назва «Броницький ліс» сприймається і звучить так само, як Бабин Яр в Києві, харківський Дробицький Яр. Як сотні подібних місць жахливих трагедій у Центрально-Східній Європі.













