Сьогодні, 12 березня голова райдержадміністрації Омелян Стасула провів позачергове засідання районної комісії з питань ТЕБ та НС. Розглядалося питання про запобігання поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019, у Дрогобицькому районі.
Директор КНП “Дрогобицька районна лікарня” Володимир Валюх, доповідаючи з цього питання, зазначив, що головне — це профілактичні заходи та уникнення паніки серед населення. Співдоповідачами були представники Львівського лабораторного центру та Держпродспоживслужби. Фахівці наголосили, що дієвою профілактикою є дотримання власної санітарної гігієни, часте та ретельне миття рук, обмеження перебування в громадських місцях з великим скупченням людей. Медики також радять перед вживанням мити гарячою водою овочі та фрукти, при приготуванні страв піддавати тривалій термічній обробці м’ясо та рибу.
Разом з тим, лікарі радять не піддаватися паніці та не змітати з полиць магазинів продукти харчування. Карантинні заходи вводяться для попередження поширення захворювання. Загалом, лише 20% випадків захворювання, викликаних новою коронавірусною інфекцією, є тяжкими і лише біля 3% потребують реанімаційних заходів.
За результатами розгляду питання порядку денного позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, на виконання ПКМУ від 11 березня 2020 року № 211 та протоколу засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 11.03.2020 року № 5, комісія вирішила:
1.Установити з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на території Дрогобицького району карантин, заборонивши:
- відвідування закладів освіти її здобувачами;
- проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Спортивні заходи дозволяється проводити без участі глядачів (уболівальників).
1.1 Відділу культури, молоді і спорту райдержадміністрації (Н.Козар) довести дане рішення комісії до керівників спортивних організацій та народних домів району.
1.2 Відділу освіти райдержадміністрації (І.Стецко) довести дане рішення комісії до керівників навчальних закладів району.
1.3 Відділу містобудування і архітектури (І.Куцмида) спільно з Дрогобицьким МРВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр» МОЗ України підготувати і скерувати звернення до керівників всіх релігійних конфесій району щодо вжиття заходів для запобігання поширення випадків гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019.
1.4 КНП «Дрогобицька районна лікарня» Дрогобицької районної ради (В.Валюх) подати на розгляд комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій План протиепідеміологічних заходів для недопущення розповсюдження гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-2019.
1.5 Рекомендувати сільським, селищним головам, керівникам підприємств, установ і організацій відповідно до своїх компетенцій обмежити особистий прийом громадян. Комунікації із громадськістю намагатись проводити в телефонному режимі чи з використанням електронних засобів зв’язку.
1.6 Керівникам підприємств, які здійснюють пасажирські перевезення на території району, постійно проводити миття та оброку деззасобами громадського транспорту.













