» Інформація » У Нагуєвичах відбулося Франкове свято

У Нагуєвичах відбулося Франкове свято

Автор: admin2 от 27-08-2016, 22:09
 (голосів: 2)

У Нагуєвичах відбулося Франкове свято27 серпня пам’яті Івана Франка з нагоди 160-літнього ювілею прийшли вклонитися представники влади, депутати, діячі культури, мешканці Дрогобиччини та гості. Квіти до пам’ятників Іванові Франку в Дрогобичі, Лішні та Нагуєвичах поклали голова облдержадміністрації Олег Синютка. голова обласної ради Олександр Ганущин, голова райдержадміністрації Володимир Шутко, голова районної ради Михайло Сікора, депутат обласної ради Михайло Задорожний, мери міст регіону.

Урочистості розпочалися біля літературного музею Івана Франка з молитви, яку відслужили єпископи Григорій (УГКЦ) та  Яків (УПЦ КП) разом зі священиками.

Звертаючись до учасників свята, голова облдержадміністрації Олег Синютка, повідомив, що сьогодні зачитав привітання від Президента України учасникам урочистого вручення Міжнародної премії ім. Івана Франка. «Ми чекали Президента на це свято. Він завжди намагається бути на подіях такого рівня. - сказав Олег Синютка, - але Президент є ще й Верховним головнокомандувачем, і він є там, де повинен сьогодні бути, де вирішуються справи державної ваги». Голова ОДА вручив високі нагороди Президента України з нагоди 25-ї річниці незалежності України діячам культури, освіти, інших сфер діяльності Дрогобиччини. Закінчив Олег Синютка свій виступ словами Івана Франка з вірша «…Нам пора для України жить».

Цю поезію продовжив у своєму вітальному слові голова обласної ради Олександр Ганущин: «Не пора, не пора, не пора в рідну хату вносити роздор,..» Рівнятися на Український прапор, на постать Франка та спільно будувати свою державу закликав присутніх Олександр Ганущин.

Святкування продовжилося на сцені Літнього театру заповідника «Нагуєвичі» спільним величним виконанням гімну «Вічний революціонер»  зведеним хором. Щиру подяку всім, хто готував це свято, та всім, хто прийшов вшанувати славетного Франка, висловили голова райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора.

Вклонитися священній землі, яка дала світові великого генія, приїхав Міністр культури України Євген Нищук. Він зазначив, що сьогодні прибув до Нагуєвич не лише з обов’язку  як державний муж, а й за покликом серця, адже все його життя переплітається з творчістю та іменем Франка. Євген Нищук разом з очільниками району відвідав Музей-садибу та Літературний музей Івана Франка.

Перед  учасниками свята виступили також народний депутат України Богдан Матківський, депутат обласної ради Ярослав Качмарик, інші достойні особи.

Як завжди, розмаїтою і насиченою була мистецька програма. Звучало літературне слово Франка та про Франка, вокальні та музичні твори, лунали трембіти. Виступали творчі колективи з Львівщини та інших областей. Щиро вітала земляків  Івана Франка представниця з Луганщини.

Навколо милували око квіткові композиції, художні та книжкові виставки. Спортовці району організували Козацькі забави. На оновленій «Галявині казок» школярі району проводили конкурс інсценізації казок Івана Франка. 

У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
У Нагуєвичах відбулося Франкове свято
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua