» Інформація » Члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА подякували керівництву району за організацію поїздки на гору Лисоня

Члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА подякували керівництву району за організацію поїздки на гору Лисоня

Автор: admin1 от 9-09-2016, 11:27
 (голосів: 0)

Члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА подякували керівництву району за організацію поїздки на гору ЛисоняСьогодні, 9 вересня, голова Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Шутко, перший заступник голови РДА Віталій Скоропад та Руслан Щерба зустрілися зі станичним Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА Тарасом Куликовцем та членами організації. Вони подякували керівництву району за наданий транспорт в поїздці на відзначення 100-річчя з часу боїв за гору Лисоня за участю Легіону Українських Січових Стрільців та поділилися враженнями від побаченого.

Вони розповіли, що святкування розпочалися зі спільного молебню та освячення стрілецької каплиці Покрови Пресвятої Богородиці. Опісля відбулося громадське віче, освячення Стрілецького цвинтаря, військове перепоховання та відкриття першого Меморіального комплексу УСС Також делегація дрогобицьких ветеранів УПА побачила реконструкцію бою Українських Січових Стрільців із російськими військами, побувала на святковому концерті, відвідала виставку стрілецьких світлин «Героям Лисоні – вдячна Батьківщина!» та скуштували приготовлений козацький куліш.

 

Члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА подякували керівництву району за організацію поїздки на гору Лисоня

 

Довідково

 

В кінці серпня, на початку вересня 1916 року в районі гори Лисоні, біля Бережан, закріпився полк Українських Січових Стрільців у складі 1 650 стрільців та 47 старшин. Патріоти мали основне завдання:  захищати село Потутори та шлях із Підгайців на Бережани. Головний плацдарм – гора Лисоня.

Позиційні зіткнення ворожих сил тривали майже два тижні. 4 вересня 1916 року почався контрнаступ. До вечора вдалося відбити всі позиції. 16 вересня росіянам вдалося зайти у фланг і в тил полку УСС. Січові стрільці відбили атаку, але лінія фронту наближалася безпосередньо до Бережан. Згодом розпочалася найбільш масований наступ імперської армії. Запеклі бої тривали майже безперервно три доби. Росіяни оточили полк УСС, дислокований у селі Потутори. Але загонам стрільців вдалося прорвати кільце оточення і вийти до Бережан. У тих боях, за різними підрахунками, загинуло понад 1 300 Українських Січових Стрільців.

 

 

Члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА подякували керівництву району за організацію поїздки на гору Лисоня
Члени Дрогобицької станиці Братства ОУН-УПА подякували керівництву району за організацію поїздки на гору Лисоня

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua