Сьогодні, 1 листопада, в Дрогобицькій районній бібліотеці з нагоди 98-ої річниці утворення Західно-Української Народної Республіки відбулося відзначення цієї події.
Кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії Дрогобицького державного педагогічного університету Богдан Лазорак розповів присутнім про основні етапи створення ЗУНР, зупинився на подіях, що відбувалися в той час на Дрогобиччині.
Уночі проти 1 листопада 1918 р. українські військові частини взяли під свій контроль усі головні пункти Львова. Над ратушею був піднятий синьо-жовтий національний прапор, того ж дня Українська Національна Рада взяла владу в свої руки в інших містах Східної Галичини. 10 листопада було проголошено створення західно-української Народної Республіки (ЗУНР) на чолі з президентом Євгеном Петрушевичем. Нова республіка охоплювала територію близько 70 тис. кв. км., з шести мільйонів її населення 71 % складали українці.
Особливе місце займала Дрогобиччина та сусідній Борислав, адже великі запаси нафти визначали їх стратегічне значення, тому значна кількість польського війська обороняла цю територію.
Особливо вороже до ЗУНР ставилася Франція, що була зацікавлена у зміцненні Польщі в противагу Німеччині. У свою чергу поляки, заручившись підтримкою Антанти, перш за все Франції, добилися відправки до Польщі 60-тисячної армії генерала Геллера, сформованої на території Франції з польських військовополонених. Під ударами добре оснащеної армії, ЗУНР, на жаль, попри відчайдушні спроби відстояти свою незалежність, втрачає контроль над власною територією.
З вітальними словами до присутніх звернулися голова Дрогобицької районної ради Михайло Сікора та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Скоропад.
Атмосферу майже сторічної давнини навіяли патріотичні пісні у виконанні гурту «Галич». Керівник відділу культури та туризму Надія Козар подякувала всім хто підготував та провів цікаву та змістовну зустріч.













