» Інформація » В Дрогобичі відбулася урочиста церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка

Автор: admin1 от 27-08-2017, 15:13

В Дрогобичі відбулася урочиста церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана ФранкаСьогодні, 27 серпня, в Дрогобицькому міському народному домі імені Івана Франка відбулася урочиста церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана Франка, приурочена до 161-ї річниці від  дня його народження. Вона була вручена у двох номінаціях, а саме у номінації  «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» нагороду отримав професор Віденського університету, Президент Міжнародної асоціації україністів – Міхаель Мозер, а в номінації  «За вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук» нагороду вручили Академіку, почесному професору Львівського національного університету імені Івана Франка Олегу Шаблію. Преміальний фонд у 2017 році становить 500 000 гривень.

Учасників церемонії привітав голова ЛОДА Олег Синютка. Він наголосив, що сьогодні не просто день народження Івана Франка. Сьогодні – день нашої національної гордості, так само, як і 24 серпня цього року, коли ми пишалися оновленою Українською армією, яка гордо крокувала головною вулицею країни разом з нашими світовими партнерами. Ми маємо гордитися тим, що на нашій землі народилися такі особистості як Іван Франко. Ми повинні на весь голос говорити про те, що пророки є в нашій Вітчизні. Таким пророком є кращий з кращих Іван Франко. Він особливий для Дрогобицької землі і ви, спадкоємці його слави, повинні нести у світ Франкове слово, свідчити, що Україна є і буде, ми непереможні. Ми боремося за свою державу, працюємо для неї, бо Іван Франко закликає: «Нам пора для України жить!».

В Дрогобичі відбулася урочиста церемонія нагородження Лауреатів Міжнародної премії ім. Івана ФранкаВиступаючи на церемонії нагородження директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус зазначив, що всі роботи подані на розгляд журі були достойними відзначення цією премією, оскільки національна гуманітаристика збагатилася фундаментальними дослідженнями, яких сьогодні потребує не тільки український, а й міжнародний науковий простір загалом. Учасники церемонії хвилиною мочвчання вшанували пам'ять першого лауреата Міжнарожної премії ім. І. Франка архієпископа - емерита, екс-главу УГКЦ Любомира Гузара та всіх воїнів, що віддали своє життя за Україну.

Також на урочистостях виступили міський голова міста Дрогобича Тарас Кучма, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка Надія Скотна, Голова Правління Міжнародного фонду Івана Франка Роланд Франко, члени Міжнародного журі. Участь в церемонії взяли Єпископ Дрогобицько-Самбірський УПЦ КП владика Яків, депутати Верховної Ради України Олег Березюк, Оксана Юринець, депутати обласної, міської та районної рад, керівництво Дрогобицького району – голова райдержадміністрації Володимир Шутко та голова районної ради Михайло Сікора та інші.

Після нагородження лауреатів, учасники церемонії поклали квіти до пам’ятника Іванові Франку у Дрогобичі. Відбулася прес-конференція та презентація монографій  лауреатів премії.

Довідково

У минулому році першим лауреатом Міжнародної премії ім. Івана Франка став архієпископ - емерит, екс-глава УГКЦ Любомир Гузар, як автор наукової монографії «Андрій Шептицький Митрополит Галицький (1901-1944) провісник екуменізму».
 Міжнародна премія ім. Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україністики. Засновником Міжнародної премії ім. Івана Франка є його онук – Роланд Франко.