Сьогодні у районному народному домі відбулися районні урочисті збори та святковий концерт з нагоди 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки.
Отець-капелан Михайло Коліщак після спільної молитви за Україну сказав: “Ми сьогодні знаходимось на віддалі 100 років від тих історичних подій, які відзначаємо. Але нині, як і тоді, ми мусили стати на захист вже цілої великої України. Тоді інші держави не хотіли бачити ще однієї країни на наших теренах. Сьогодні ж багато світових країн бажає, щоб Україна була. Це відбувається завдяки нашому народові, владі та нашій міжнародній політиці. Ми мусимо пам'ятати про великі виклики, які сьогодні існують, просити в Бога мудрості і єдності, бути відповідальними громадянами. Бо єдиний народ ніхто собі не дозволить поневолити.”
Історик, директор Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі” Богдан Лазорак вийшов на сцену в однострої вояка УГА та розпочав свою доповідь спогадами про синів Івана Франка Петра і Тараса, які у такій формі вступили в УГА і разом зі своїми побратимами тримали периметр не гірше від наших теперішніх захисників на сході України. Богдан Лазорак розповів про цікаві події становлення ЗУНР на Дрогобиччині та участь у них наших земляків Івана Вовка, Семена Вітика, Григорія Косака, Івана Боберського та інших. “На шевронах бійців УГА було зображення Лева. Сьогодні я хочу побажати нам усім бути такими ж сильними, незалежними, вільними левами, якими були наші бійці УГА, серед яких брати Франки — Петро і Тарас,” - закінчив свій виступ Богдан Лазорак.
Завершились урочистості концертом за участю дитячих аматорських колективів — переможців районного фестивалю “Сурми звитяги”, зразкового дитячого ансамблю танцю “Верховинка” та народного ансамблю “Марічка”.













