На Дрогобиччині вчора, 1 листопада, в усіх населених пунктах відбувалися заходи із відзначення 100-річчя утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Зокрема, в п’яти з них, відповідно до проекту «Відновлені імена Героїв», відбулися відкриття та освячення інформаційно-меморіальних таблиць борцям за волю України. Одна із таких урочистих подій зібрала громаду села Старе Село на могилі невідомого сотника.
Провів панахиду та освятив меморіальну табличку о. Іван Гаваньо, у своєму слові він наголосив: «Попередні імперії жорстоко розправлялися з нашим народом, який прагнув державності. Вони намагалися пам'ять про боротьбу відсунути на маргінес життя. Навіть розстрілювали хлопців в таких місцях, де б їхні могили якнайшвидше засипалися і покрилися забуттям. Як сказано в Святому Писанні «…камінь, що викинув будівничий став наріжним…» і ті пустинні місця стали точкою відліку нового життя нашого народу, опинилися в центрі нашої історії».
Сільський голова Михайло Щудло провів історичний ланцюжок подій від сторічної давнини до сьогодення, коли наш народ завжди шукав ту «шпаринку» стати незалежним в моменти розвалу імперій, в 1918 році – Австро-Угорської, в 1991 – радянської. І закликав: «Ми повинні шанувати, ми повинні пам’ятати, особливо молодь, діточки, якщо вони будуть навчені, що сюди треба прийти 1 листопада і принести хоча б квіти, так само як на могили своїх померлих родичів». Також Михайло Щудло подякував районній владі за підтримку, депутатському корпусу сільської ради, всім, хто долучився до встановлення меморіальної дошки, виготовлення мармурової основи, проведення благоустрою навколо могили, ремонту містка, підмощування польової дороги. Робота була не з простих, адже відстань від могили до села становить більше двох кілометрів.
У своєму виступі представник райдержадміністрації Богдан Гринчишин розповів присутнім: «Десь років десять назад я дізнався про цю могилу і ми разом з однодумцями не раз сюди приходили її впорядковувати, як правило перед Великодніми святами». Він також, що до встановлення хреста на могилі доклалися родина Івана Глубіша.
«Встановлення цієї меморіальної дошки в рамках обласної програми – це дуже добре, то пам’ятаймо цього безіменного сотника. Це – наша історія, а хто не знає минулого, той не вартує майбутнього», - цими словами завершив виступ Богдан Гринчишин.
Участь в урочистому заході взяв в.о. керівника відділу культури та туризму райдержадміністрації Василь Кузан.
Опісля на могилу діти поклали квіти, а народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Вишиванка» виконав низку патріотичних пісень: «Ой у лузі червона калина», «Зродились ми великої родини» та інші.













