29 січня – День пам'яті героїв Крут. Цього дня відбулося засідання літературної вітальні в с. Долішній Лужок приурочено загиблим під Крутами героям. Їхній подвиг навічно залишиться в історії як символ національної честі, відданості рідному народові. Сценарій підготувала бібліотекар с. Д. Лужок Леся Щербан. Хвилиною мовчання всі присутні вшанували їхню пам'ять, а також вшанували і пам’ять тих активістів з Євромайдану в Києві, які віддали своє життя за наше майбутнє, за волю України. Активну участь у заході взяли учні 7-8 класів: Андріана Щербан, Мар'ян Подоляк, Володя Щербан, Роман Комар, Тарас Комар, Лілія Лопатчак. Уривок «Після бою» інсценізували учні Марія Куцопей та Оксана Куцій. Бібліотекар Леся Щербан прочитала оповідання «Марійка», яке пов’язане з подіями Крут та вірш «Герої Крут». У виконанні Щербан Андріани та Куцій Оксани прозвучала пісня «Виряджала мати сина під Крути із дому», а акомпанував сільський голова Василь Котик. Герої Крут свій священний обов'язок перед Вітчизною виконали з честю. В цей морозний зимовий день Україна із сумом згадує одну із героїчних сторінок свого багатовікового шляху до омріяної Незалежності. 300 юнаків-мрійників, патріотів, героїв свідомо віддали своє життя за Україну. Тож нехай цей героїчний вчинок молодих патріотів початку минулого століття буде для нас великим прикладом вірного служіння рідному народові, своїй прекрасній Батьківщині – Україні. На масовому заході були присутні методист ЦРБ Марія Гелій, вчителі, сільський голова Василь Котик, учні школи.














