» Інформація » Верховна Рада ухвалила закон про українську мову

Верховна Рада ухвалила закон про українську мову

Автор: admin2 от 25-04-2019, 11:47

Верховна Рада ухвалила закон про українську мовуСьогодні, 25 квітня Верховна Рада підтримала законопроект "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Як повідомляє офіційни сайт ВРУ, Закон підтримали 278 голосами. Голос "проти" віддали 38 парламентарів. Семеро утрималися.

На засідання Парламенту перед голосуванням прийшли колишній президент Віктор Ющенко та Святійший Патріарх Філарет.

Довідково: Законопроект встановлює цілий перелік посадових осіб, які повинні володіти державною мовою. Насамперед, це Президент України. Крім держслужбовців, українську зобов'язані знати: депутати всіх рівнів, офіцери, службовці за контрактом, лікарі комунальних та державних лікарень, директори шкіл, адвокати, нотаріуси, а також рядові, сержанти Національної поліції та інших правоохоронних органів.

Чиновників, депутатів, інших посадових осіб, які не користуються на роботі державною мовою, пропонують штрафувати.

Медична допомога, обслуговування на транспорті і у публічних закладах має бути українською. Комп’ютерні програми повинні будуть мати інтерфейс державною мовою та/або англійською мовою або мовами Євросоюзу. На телебаченні, в інтернеті та друкованих ЗМІ, у театральних виставах та при дубляжі кінофільмів також використовуватимуть українську.

У кожному місці розповсюдження друкованих ЗМІ україномовних газет та журналів має бути не менше 50%.

Але це не поширюється на мову приватного спілкування та релігійних обрядів.

Передбачається, що в Україні створять Нацкомісію зі стандартів української мови. Також має з'явитися посада уповноваженого із захисту української мови.