День Героїв – це день пам'яті усіх українців, що присвятили своє життя нашій з вами свободі, тих, хто боровся і захищав Україну
День Героїв відзначають понад сімдесят років. У суворі роки німецької окупації, у час проти більшовицької збройної боротьби, українці на чолі з ОУН вшановували пам'ять Героїв. У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив відзначити 23 травня як День Героїв.
Сьогодні Дрогобиччина, яка подарувала Україні визначних Героїв – Андрія Мельника та Дмитра Грицая урочисто відзначила це свято. В їхніх рідних селах – Волі Якубовій та Дорожеві відбулися поминальні молитви, святкові заходи, до пам’ятників покладені лампадки.
Участь в цих заходах взяли заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Володимир Ханас, начальник відділу освіти Іван Стецко, сільські голови навколишніх сіл, юні «соколята» з Грушева, Бистриці, Волощі, Роліва, Снятинки та інших.
Виступаючи перед учасниками зібрання Володимир Ханас сказав: «Як би не мінялось, щоб не відбувалось, але ми повинні пам’ятати, шанувати цих героїв. Бо тільки завдячуючи їм ми сьогодні є, як народ, ми є, як нація і ми ті, що формуємо свою державу. І тільки той народ, що шанує, який поважає і пам’ятає своїх героїв має майбутнє. Я вірю, що ми пройдемо складні етапи нашого державотворення і ми будемо свідками того, що українська держава відбудеться, як сильна і заможна держава».
Учасники заходу також відвідали музей Андрія Мельника, який діє в Дорожівській школі.













