» Інформація » На Дрогобиччині відзначили 129-річницю від дня народження Андрія Мельника

На Дрогобиччині відзначили 129-річницю від дня народження Андрія Мельника

Автор: admin1 от 13-12-2019, 15:50

На Дрогобиччині відзначили 129-річницю від дня народження Андрія МельникаСьогодні, 13 грудня, в селі Воля Якубова відбулися урочисті заходи з нагоди 129-х роковин від дня народження полковника армії УНР, голови проводу ОУН Андрія Мельника.

Після спільної молитви за героїв, що поклали життя на вівтар боротьби за Українську Державу та покладання квітів до Меморіалу перед присутніми виступили перший заступник голови Дрогобицької райдержадміністрації Руслан Щерба, та голова районної ради Михайло Сікора. Вони зазначили, що характер, національна свідомість і патріотизм Андрія Мельника сформувалися тут, в рідному селі на Дрогобиччині. Він став символом національно-визвольного руху українського народу на рівні зі Степаном Бандерою, символом нашої національної та патріотичної зрілості, символом великої самопожертви. Андрій Мельник На Дрогобиччині відзначили 129-річницю від дня народження Андрія Мельникабув більше військовим, ніж політиком і завжди вірив в Українську державу, навіть коли інші втрачали цю віру. У заповіті, він як людина, яка перейшла дві війни, написав, що треба об’єднуватись і працювати заради України, а не заради власних амбіцій. І писати свою історію такою, якою вона була, а не привласнювати чужого.

У своїх виступах про Андрія Мельника говорили депутат Львівської обласної ради Михайло Задорожний, голова Львівської міської організації спілки офіцерів України, підполковник, поет Роман Голубович, заступник Провідника Львівської міської організації українських націоналістів Роман Кутний, голова Львівського обласного осередку НВР «Правий сектор» Тарас Бобанич, генеральний директор ГКК «Карпати», громадський діяч Лев Грицак, краєзнавець Роман Пастух.

На завершення урочистостей усі присутні виконали марш українських націоналістів, а відтепер і української армії – «Зродились ми великої години».

На Дрогобиччині відзначили 129-річницю від дня народження Андрія Мельника