» Інформація » У Львові у сотні голосів виконали Державний Гімн України

У Львові у сотні голосів виконали Державний Гімн України

Автор: admin2 от 10-03-2021, 15:30
 (голосів: 0)

У Львові у сотні голосів виконали Державний Гімн УкраїниСьогодні, 10 березня мешканці області у сотні голосів спільно заспівали «Ще не вмерла України і Слава, і Воля». Захід присвячений 156-й річниці з дня першого публічного виконання Державного Гімну України.

Спільно із мешканцями області виконали Державний Гімн представники влади, громадськості, громадських організацій, духовенство та молодь. Цього року до заходу долучилися медичні працівники – вони розгорнули синьо-жовтий прапор.

"Масове виконання нашого гімну - це хвилини великого душевного піднесення. Коли переповнює гордість і вдячність за свою країну, свій народ. Коли відчуваєш непереможний дух свободи, здатний об’єднувати українців по всьому світу. Це як спільна молитва, наділена неймовірною силою. Дякую всім, хто шанує цю дату”, - прокоментував очільник області Максим Козицький.

Зазначимо, що створення українського гімну бере початок з осені 1862 року, коли етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський написав вірш «Ще не вмерла Україна». Перша публікація тексту вірша Павла Чубинського відбулась у львівському журналі «Мета» у 1863 році. Пізніше цей вірш поклав на музику отець та композитор Михайло (Вербицький). Перше публічне виконання відбулось 10 березня 1865 у Перемишлі під час концерту, присвяченого Тарасові Шевченку. 15 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним Гімном вірш П. Чубинського покладеного на музику М. Вербицького.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua