Сьогодні, 27 серпня, в день 159-ої річниці від дня народження Івана Франка на малій батьківщині поета, письменника, громадського діяча розпочалися урочистості з вшанування нашого знаменитого земляка. Покласти квіти до пам’ятника великому Каменяреві біля Дрогобицького міського народного дому зібралися кілька сотень дрогобичан, а це викладачі та студенти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, вчителі та учні ЗОШ №1, яка також носить ім’я Каменяра, місцева «Просвіта», керівники міста та району, громадські активісти.
Перед початком свята прозвучав Франковий гімн «Вічний революціонер» у виконанні чоловічого хору «Боян Дрогобицький».
Про велич постаті Івана Франка у світлі сьогодення говорили ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надія Скотна, голова Дрогобицької районної державної адміністрації Максим Лісогор, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик. Доцент педуніверситету Олег Баган, громадська активістка Віра Байса, висловили думку щодо створення в Дрогобичі музею Івана Франка, адже наступного року ми будемо відзначати дві ювілейні дати – 160-річчя від дня народження великого Каменяра та 100-річчя від його смерті, тому місто його юності, де Іван Франко розпочинав своє навчання і ходив його вулицями, отримуючи творче натхнення, вартує щоб тут був такий музей.













