26 грудня відбулася нарада з питань надання допомоги військовослужбовцям та членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, яку провів голова райдержадміністрації Максим Лісогор.
На нараді було детально проаналізовано всю проведену службами району та органами місцевого самоврядування роботу відповідно до завдань та функціональних обов'язків.
Йшлося про стан соціальної підтримки учасників АТО та членів сімей загиблих військовослужбовців, відведення земельних ділянок в районі та каталог зарезервованих земель, які можуть отримати учасники АТО, працевлаштування демобілізованих та проведення заходів до Всеукраїнської Декади зайнятості учасників АТО та осіб з інвалідністю, про одноразову грошову допомогу на харчування дітям учасників АТО.
Узагальнюючу доповідь підготував районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, яку озвучив провідний спеціаліст центру Олександр Філіпенко. Відзначалося, що учасники АТО та сім'ї загиблих отримали всю передбачену для них допомогу з державного, обласного та районного бюджету. Продовжується збір документів від демобілізованих на допомогу з обласного бюджету в розмірі 3 тис. грн.
Зазначалося, що налагоджена добра співпраця з доброчинними та волонтерськими організаціями, які постійно активно працюють з цією категорією громадян.
У більшості населених пунктів позитивно вирішується питання надання учасникам АТО земельних ділянок (із 140-ка поданих заяв щодо 116-ти прийняте позитивне рішення, інші — в стадії опрацювання). Втім, на даний час є складнощі з наданням земельних ділянок у Нижніх Гаях, Старому Кропивнику, Раневичах та Уличному. Управління Держземагентства сформувало Каталог зарезервованих земель , до якого поки що зголосилося 15 сільських рад.
Спільно з органами місцевого самоврядування узагальнюється потреба та за змогою вирішується проблема з поліпшенням житлових умов, ремонтом житла. Зрушилася з місця проблема житлового обліку, який почали створювати сільські, селищні ради (вже створено в Ясениці Сільній, Меденичах, Літині). Окремо соціальні служби працюють з дітьми учасників АТО, які скеровуються на відпочинок та оздоровлення за державні кошти, залучаються до різноманітних програм та мистецьких заходів. При надходженні путівок учасники АТО також скеровуються на оздоровлення та реабілітацію. Втім, тут потреба значно перевищує пропозицію. Тому на рівні району досягнуто домовленості з ДРТМО, санаторно-курортними комплексами “Карпати” і “Женева”, Винниківським шпиталем, які сприяють у медичному обстеженні та наданні оздоровчих послуг.
Для узагальнення всіх проблемних питань центр спільно з управлінням соцзахисту, іншими службами формує соціальний паспорт кожного учасника АТО. Проте, на даний час існує потреба у формуванні єдиної бази даних військовослужбовців, які брали чи беруть участь у бойових діях.
Є гостра необхідність у збільшенні кількості психологів у штаті центру соціальних служб.
За підсумками обговорення голова райдержадміністрації дав низку доручень. Управлінню соцзахисту доручено проводити з учасниками АТО роз'яснювальну роботу щодо їхній законних прав на пільги, зокрема, пільги на житлово-комунальні послуги та тверде паливо. Відділ освіти отримав завдання вирішити остаточно питання надання одноразової допомоги дітям шкільного віку, чиї батьки брали або беруть участь в АТО.













