» Інформація » Центр зайнятості » Служба зайнятості запрошує бажаючих стати патронатними вихователями

Служба зайнятості запрошує бажаючих стати патронатними вихователями

Автор: admin2 от 13-04-2017, 10:14

Служба зайнятості запрошує бажаючих стати патронатними вихователямиІнформуємо Вас, що у Львівській області в 2017 році заплановано створення 10 сімей патронатних вихователів. Така діяльність проводиться відповідно до Закону України від 26.01.2016р. № 936Л/ІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», Постанови Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 №148 «Деякі питання здійснення патронату над дитиною», якою затверджено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, Типовий договір про патронат над дитиною та Порядок оплати послуг патронатного вихователя та виплати соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя.
Відповідно до цих законодавчих актів патронат над дитиною - це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Головні вимоги до кандидатів, які виявили бажання здійснювати
патронат над дітьми:
• громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;
• мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;
• мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);
• не мають судимості;
• стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;
• одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;
Кандидати у патронатні вихователі проходять навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Основні завдання патронатних вихователів:
• забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
• соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
• створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю і здоров’ю дитини;
• підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.