» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Про порядок реєстрації платником податку на додану вартість

Про порядок реєстрації платником податку на додану вартість

Автор: admin2 от 29-11-2017, 14:41

Як пояснює начальника відділу обслуговування платників Дрогобицької ОДПІ Світлана Пещук, юридична чи фізична – особа підприємець підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку на додану вартість (далі – ПДВ) відповідно до пункту 181.1 статі 181 Податкового кодексу України у разі, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з розділом V Податкового кодексу, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1000000 грн. (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку у контролюючому органі за своїм місцезнаходженням (місцем проживання) з дотриманням вимог, передбачених статею 183 Податкоовго кодекус України, крім особи, яка є платником єдиного податку першої - третьої групи.

Згідно із пунктом 183.2 статі 183 Податкового кодексу України у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій, визначеного у статі 181 Податкового кодексу України.

Пунктом 183.10 статі 183 ПКУ визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник податку, і у випадках та в порядку, передбачених цією статтею, не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника без права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.

Окрім того, згідно із підпунктом 6 пункту 180.1 статі 180 ПКУ платником ПДВ є особа, що проводить операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави (у тому числі майна, визначеного у статі 243 Митного кодексу України), незалежно від того, чи досягає вона загальної суми операцій із постачання товарів/послуг, визначеної пунктом 181.1 статі 181 ПКУ, а також незалежно від того, який режим оподаткування використовує така особа згідно із законодавством.

Дрогобицька ОДПІ