» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Нарахування пені у 2019 році по-новому

Нарахування пені у 2019 році по-новому

Автор: admin1 от 30-01-2019, 17:44

Нарахування пені у 2019 році по-новомуДрогобицьке управління ГУ ДФС у Львівській області інформує, що Законом України від 23.11.2018 р. № 2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», який набрав чинності  01.01.2019 р.,  внесено зміни до Податкового кодексу України (далі — ПКУ) у частині нарахування пені.

Так, нарахування пені розпочинається після спливу 90 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язаннятепер і у разі внесення змін до податкової звітності внаслідок самостійного виявлення платником податків помилок відповідно до ст. 50 ПКУ.

У разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до пп. 39.5.4 ст. 39 ПКУ нарахування пені розпочинається після спливу 270 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання.

При цьому на суми грошового зобов'язання (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пенінараховується пеня за кожний календарний день прострочення у його сплаті починаючи з 91 календарного дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, із розрахунку 100 % річних облікової ставки Нацбанку, діючої на кожний такий день, та з 271 календарного дня у разі здійснення платником податків самостійного коригування відповідно до пп. 39.5.4 ст. 39 ПКУ).