» Дрогобицька ДПІ ГУ ДПС » Новації в застосуванні РРО при проведенні розрахункових операцій вже з 1 серпня 2020 року

Автор: admin2 от 16-07-2020, 15:39

Новації в застосуванні РРО при проведенні розрахункових операцій вже з 1 серпня 2020 рокуДрогобицьке управління ГУДПС у Львівській області нагадує, що 1 серпня 2020 року суб’єкти господарювання, які зобов’язані здійснювати розрахункові операції, через реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або через програмні РРО повинні попередньо програмувати найменування товарів (послуг) (із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів), ціну товарів (послуг) та їх кількості. Їм необхідно вести облік товарних запасів, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в обліку. Слід наголосити, що у разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмних РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, у разі проведення розрахункових операцій через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного товару, який не є підакцизним, до суб’єкта господарювання застосовуються фінансова санкція у розмірі п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу, за рішенням контролюючих органів застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості таких товарів, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.