» Соціальний захист населення » Роз’яснення щодо призначення допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Роз’яснення щодо призначення допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Автор: admin1 от 10-08-2016, 09:16
 (голосів: 0)

Роз’яснення щодо призначення допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного вікуУправління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації нагадує, що Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» з 1 липня 2014 року змінено механізм у призначенні допомоги при народженні дитини та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зокрема, ці два  види допомоги було об’єднано в один – допомогу при народженні дитини. При цьому розмір допомоги було підвищено на 10320 грн. та зафіксовано, тобто виплачується вона в однаковому розмірі – незалежно від кількості народжених дітей у сім’ї.

Так, сім’ї, в яких народилися діти після 30 червня 2014 року, отримують допомогу при народжені дитини у розмірі 41 280 грн. При цьому виплата допомоги здійснюється одноразово у розмірі 10 320 гривень, а щомісячна виплата допомоги проводиться на протязі 36 місяців (по 860 гривень). До того ж на протязі 3 років держава страхує  кожного отримувача допомоги, і цей період догляду їм зараховується до трудового стажу.

Необхідно зазначити, що особам, які на 30 червня 2014 року мали право на отримання допомоги при народженні дитини у розмірі, встановленому на першу дитину, після досягнення дитиною двох років на наступні 12 місяців призначається допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 гривень.

Станом на 1 липня 2016 року допомогу при народженні дитини отримують 2 785  громадян на 2824 дітей. Допомогу по догляду за дитиною до 3 річного віку отримують 242 особи.

Також в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації  зазначають, що з метою соціальної підтримки сімей з дітьми родинам надається не лише допомога при народженні дитини, а також допомога на дітей, які виховуються одинокими матерями, тимчасова допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям, житлові субсидії, компенсації та пільги.

Так, станом на 1 липня 2016 року державну допомогу на дітей одиноким матерям отримували 371 особа (середній розмір – 947 грн.), що майже в 3 рази більше в порівняні із аналогічним періодом минулого року), тимчасову допомогу на дітей, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, отримували 46 осіб (середній розмір – 618 грн.).

Крім того, Верховною Радою України прийнято Закон України „Про внесення змін до статті 5 Закону України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” (щодо соціального захисту дітей) від 2 березня2015 року № 221-VIII, який надав змогу з 1 січня 2015 року продовжити доплату на дітей віком від 3 до 13 та від 13 до 18 років, які виховуються в малозабезпеченій сім’ї, у розмірі 250 гривень та 500 гривень відповідно, та з 1 квітня 2015 року поширити таку доплату на дітей від народження до 3 років у розмірі 250 гривень.

Державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям станом на 1 липня 2016 року отримували 1873 особи (середній розмір – 2716,55грн.).

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua