» Соціальний захист населення » До відома отримувачів житлових субсидій. У зв’язку з наближенням опалювального сезону 2018-2019рр. надаємо роз’яснення щодо Порядку надання житлових субсидій

Автор: admin2 от 26-09-2018, 15:58

До відома отримувачів житлових субсидій. У зв’язку  з наближенням опалювального сезону 2018-2019рр. надаємо роз’яснення щодо Порядку надання житлових субсидійДля домогосподарств, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня 2018року по 15 квітня 2019 року включно.

Нагадуємо, що з травня 2018 року в Україні діє оновлена програма житлових субсидій.

Встановлено, що у складі домогосподарства при визначенні права на субсидію, та обчисленні доходів при розрахунку субсидії враховуються також члени сім'ї особи із складу домогосподарства (д/г). Тобто, якщо чоловік/дружина особи із складу домогосподарства зареєстровані за іншою адресою, їхнє майно (транспортні засоби) та доходи також враховуються при призначенні субсидії.

Визначено, кому не призначається субсидія:

1. якщо загальна площа квартири перевищує 120 кв.м, а житлового будинку - 200 кв.м.;

2. якщо будь-хто із складу д/г або член сім’ї особи із складу д/г має у своєму володінні транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопедів);

3. у складі д/г або у складі сім’ї члена д/г є особи, що досягли 18-річного віку, і у них відсутні доходи, або середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, або вони не сплатили ЄСВ у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців періоду за який враховуються доходи;

4. будь-хто зі складу д/г або член сім’ї особи із складу д/г протягом 12 місяців перед призначенням житлової субсидії здійснив купівлю або оплатив послуги на суму, яка перевищує 50 тис. гривень;

5. органом соціального захисту отримано інформацію про наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати ЖКП, витрат на УББ, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів (340 грн.) громадян на день звернення за призначенням житлової субсидії;

Разом з тим, житлову субсидію може бути призначено за рішенням комісії виходячи з конкретних обставин, що склалися. Рішення про призначення (відмову в призначенні) житлової субсидії приймається комісією на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у особи відсутні доходи або доходи менші від МНД, і така особа перебувала за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії;

якщо вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії;

та/або вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

Проте, відповідно до чинного законодавства такі особи, мають право звернутись із заявою щодо надання житлової субсидії за рішенням комісії, при умові якщо вони добровільно сплатили єдиний соціальний внесок.

Житлові субсидії непрацездатним непрацюючим особам, які проживають самі, можуть призначатися за рішеннями комісії на норму, яка перевищує встановлену законодавством соціальну норму житла. Комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальну норму житла, розраховану для домогосподарства.

Відтепер громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісяця сплачувати обов’язкову частку платежу.

Постановою також внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409:

• зменшено нормативи користування послугами для потреб опалення:
- у разі використання природного газу з 5,0 до 4,5 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період,
- у разі використання електричної енергії з 51 до 30 кВт•г на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.

Начальник управління праці та соціального захисту населення Галина Чапля