» Соціальний захист населення » Нелегальне працевлаштування за кордоном

Нелегальне працевлаштування за кордоном

Автор: admin1 от 19-12-2018, 10:45
 (голосів: 0)

Нелегальне працевлаштування за кордономДо загроз нелегального працевлаштування за кордоном належать: обмеження свободи пересування, відсутність вибору та можливості припинити роботу, вилучення паспорту та інших документів, погроза силою або її застосування, боргова кабала, невиплата обіцяної винагороди повністю або частково, залякування депортацією, погрози повідомити правоохоронним органам про нелегальний статус, погані соціально-побутові умови, відсутність вихідних.

Найбільш поширені шахрайські схеми працевлаштування за кордоном:

 - продають запрошення на роботу і відкривають на їх підставі національні візи.

Суть полягає в тому, що людина купує запрошення на роботу від одного роботодавця, відкриває візу, в’їжджає по ній в країну, після чого влаштовується вже до «реального» наймача. У цій схемі бере участь як потенційний працівник, так і та людина, яка продає запрошення.

 - укладають договори, які не відповідають фактичним умовам.

Йдеться про нестиковки між обумовленою заробітною платою і тією, яка вписується в договір. Також в контракті можуть вказувати меншу кількість робочих годин, ніж насправді. Наприклад, співробітник повинен працювати на півставки, а працює на повну. Якщо працівник свідомо пішов на підписання такого договору, він так само, як і роботодавець, буде нести відповідальність.

 - оформляють візи в Польщу, а роботу надають в іншій країні, наприклад, Чехії (найпоширеніший напрямок для цієї схеми), Латвії, Німеччині.

Для роботи в якійсь із країн Європи з польською робочою візою, працівник повинен мати на руках контракт з польською компанією і робоче відрядження.

- компанії, які займаються працевлаштуванням в Ізраїлі, як правило, пропонують їхати працівнику як туристу і там оформляти статус біженця.

Природно, що в даному випадку ніяких гарантій легального працевлаштування ніхто не дає. Робочі візи некваліфікованим працівникам Ізраїль не оформляє.

Адже працевлаштована людина — це найбільш соціально захищена людина. Шукайте собі роботу в Україні, на рідній землі,  де на сьогоднішній день створюються нові робочі місця і є багато вакансій.

 

 

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua