» Соціальний захист населення » Про індексацію пенсій у 2019 році

Про індексацію пенсій у 2019 році

Автор: admin2 от 25-02-2019, 16:48
 (голосів: 1)

Про індексацію пенсій у 2019 роціДрогобицький сервісний центр головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області повідомляє  про зміни, які чекають пенсіонерів  у березні 2019 року. 
У жовтні 2017 року відбувся перший етап пенсійної реформи. Її важливою складовою є осучаснення пенсій, тобто їх обов’язковий автоматичний перерахунок  відповідно до інфляції і зростання зарплат в Україні. У 2019 році така індексація пенсій відбудеться вперше. Вже у березні поточного року громадяни отримають проіндексовані пенсії.  Перерахунки будуть проведені автоматично і не потребують додаткових звернень до органів Пенсійного фонду. Це означає, що для перерахунку пенсій не потрібно приймати окремих рішень Уряду чи парламенту. Кошти для цих цілей вже передбачені у державному бюджеті.
Формула перерахунку залишається незмінною, вона застосовувалась  для осучаснення пенсій у жовтні 2017 року. Ця формула враховує стаж роботи, рівень заробітної плати, яку отримував  пенсіонер, і величину середньої заробітної плати в Україні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат, який щороку збільшується. 
Сучасна індексація пенсій враховує  50% росту споживчих цін (9%) плюс 50% росту середньої заробітної плати в Україні  (25%). Отже,  9*50% + 25*50% = 17%. На стільки зросте основна, базова частина пенсії. Але, як правило,  пенсії мають і інші складові, наприклад, доплата за понаднормативний стаж, надбавка дитини війни, надбавка учасника війни, тощо. Оскільки інші складові пенсії не індексуються, розмір збільшення у кожного пенсіонера  буде  індивідуальний.
Для пенсіонерів, які досягли 65-річного віку і мають страховий стаж  жінки – 30, а чоловіки 35 років, запроваджено мінімальний розмір пенсії на рівні 40% мінімальної зарплати. Це означає, що пенсії цій категорії осіб зростатимуть одночасно із зростанням мінімальной зарплати. Так, з січня 2019 року вони отримують мінімальну пенсію на рівні 1669,2 гривні плюс інші надбавки.
Мінімальні пенсії будуть перераховані у цьому році два рази -  у зв’язку зі зростанням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб: з липня – до 1564 гривні, з грудня – до 1638 гривень. 
Для пенсіонерів, які після призначення пенсії  станом на 1 березня відпрацювали два роки, з квітня буде проведено автоматичний перерахунок з урахуванням додаткового страхового стажу. Якщо буде вигідно, перерахунок буде проведений з урахуванням  нинішнього розміру заробітної плати, що також збільшить розмір пенсії. Для цього пенсіонеру не потрібно  спеціально  звертатися до  Пенсійного фонду.  
Ще одне нововведення очікує пенсіонерів  з березня поточного року. Вони отримають разом з пенсією монетизовані житлові субсидії. Пенсіонерам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховані на їхні  пенсійні рахунки у тих  банківських установах, в яких вони обслуговуються згідно з договором. Тим пенсіонерам, які отримують пенсію через відділення поштового зв’язку, кошти будуть виплачені готівкою разом з пенсією. Слід врахувати, що у березні субсидіантам будуть виплачені готівкові кошти у розмірі призначеної  їм субсидії за лютий, аналогічні виплати вони отримають у квітні 2019 року за березень. Суми монетизованих житлових субсидій визначають органи соціального захисту, до яких громадяни зверталися за субсидіями. Для отримання житлових субсидій надавати додаткові документи  до територіальних органів Пенсійного фонду не потрібно. З усіх  питань щодо  права на субсидію або її розміру слід звертатись до органів соціального захисту населення.  

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua