» Соціальний захист населення » Соціальний захист людей з обмеженими фізичними можливостями

Соціальний захист людей з обмеженими фізичними можливостями

Автор: admin2 от 5-12-2014, 12:00

Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації забезпечує реалізацію в районі державних програм соціального захисту населення. З метою посилення соціального захисту найбільш вразливих верств населення, зокрема, інвалідів у Дрогобицькому районі рішенням районної ради від 6 жовтня 2011 № 114 затверджена Комплексна програма соціальної підтримки та реабілітації інвалідів у Дрогобицькому районі на 2011-2014 роки.

Станом на 01.12.2014 р. в районі проживає 3523 інваліди (4,7% від загальної кількості жителів району), з них:

2716 – інвалідів загального захворювання

486 – інвалідів з дитинства

321 - дітей-інвалідів

Реалізація державних програм соціального захисту інвалідів:

• 939 інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам надано державну соціальну допомогу на суму 12654,1 тис. грн.

• 101 інваліду надано державну соціальну допомогу особі, що не має права на пенсію на суму 1128,9 тис. грн.

• 85 інвалідам війни відшкодовано пільги на оплату житлово-комунальних послуг на суму 203,7 тис. грн.

• до Дня Перемоги виплачено одноразову грошову допомогу 128 інвалідам Великої Вітчизняної війни на суму 305,5 тис. грн.

• 60 інвалідам виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування на суму 15,7 тис. грн.

• 13 інвалідам виплачено компенсацію замість санаторно-курортної путівки на суму 3,7 тис. грн.

• відповідно до рішення районної ради від 06.02.2014р. №344 за рахунок коштів районного бюджету одиноким інвалідам І-ІІ групи та сім’ям в яких проживає 2 і більше інвалідів (включно діти-інваліди) надана адресна грошова допомога для часткового відшкодування пільг з оплати житлово-комунальних послуг:

• 85 одиноким інвалідам І гр. на суму 56,6 тис.грн

• 81 одинокому інваліду ІІ гр. на суму 25,4 тис.грн

• 16 інвалідам по зору на суму 4,7 тис.грн

• 517 сім’ям в яких проживає 2 і більше інвалідів на суму 372,2 тис.грн

За рахунок коштів районного бюджету у 2014 році виплачено одноразову грошову допомогу 340 інвалідам на суму 185,00тис.грн

За рахунок коштів обласного бюджету у 2014 році виплачено одноразову грошову допомогу 166 інвалідам на суму 156,3тис.грн

Відповідно до розпоряджень голови облдержадміністрації у 2014 році 19 інвалідам виплачено допомогу на суму 6,1тис.грн

Відповідно до розпоряджень голови райдержадміністрації у 2014 році 190 інвалідам виплачено допомогу на суму 94,8тис.грн

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 затверджено новий механізм забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення.

Відтепер інвалід має право обирати протезно-ортопедичне підприємство для отримання послуг, на якому за результатами індивідуального обстеження оформляється індивідуальне замовлення та визначається тип технічного засобу реабілітації, що відповідає вимогам цього інваліда.

Станом на 01.12.2014року 167 інвалідам району видано направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, з них:

Група виробу

Тип виробу

Кількість направлень

Взуття

ОРТОПЕДИЧНЕ ВЗУТТЯ (ВИГОТОВЛЕНЕ ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМ ЗАМОВЛЕННЯМ)

ЗАСОБИ ДЛЯ ПЕРЕСУВАННЯ

КРІСЛА КОЛІСНІ (КОЛЯСКИ)

ДОПОМІЖНІ ЗАСОБИ ДЛЯ ОСОБИСТОЇ ГІГІЄНИ

ЗАСОБИ ДЛЯ ХОДІННЯ, КЕРОВАНІ ОБОМА РУКАМИ

МЕБЛІ

Палиці-милиці