» Сільське господарство » Агровиробники зобов'язані заздалегідь повідомляти про обприскування медоносних культур

Автор: admin2 от 4-05-2017, 16:58

Агровиробники зобов'язані заздалегідь повідомляти про обприскування медоносних культур Посіви ріпаку після відновлення весняної вегетації потребують низки заходів з метою створення всіх умов для подальшого інтенсивного росту рослин, утворення гілочок, суцвіть тощо. До найнебезпечніших шкідників культури належать передусім ріпаковий квіткоїд, прихованохоботники, капустяна попелиця, хрестоцвіті блішки, ріпакова блішка, ріпаковий білан та ін.

Завчасно, але не менше чим за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація сільськогосподарських підприємств сповіщає органи місцевого самоврядування, населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 метрів від меж ділянок, що обробляється, повинні бути встановлені попереджувальні написи.

З екологічного погляду, має значення регламент застосування інсектицидів проти ріпакового квіткоїда на початку і в період цвітіння озимого ріпаку. Саме в цей період триває масовий виліт медоносних бджіл на ріпак, тому інсектициди слід вносити надзвичайно обережно, лише ввечері і бажано ті, які мають репелентну (відлякувальну) дію. Ідеальні у цьому сенсі препарат Біскайя та Карате Зеон (0,15 л / га). Його виготовлено за мікрокапсульною технологією, і він має репелентні властивості: віднаджує бджіл від обробленої препаратом території на 10-12 год., тобто до повного зниження небезпечного рівня токсичності для комах. Також, для захисту ріпаку як медоносної культури від шкідників і запобігання негативному впливу пестицидів на бджіл та ентомофагів у фазі бутонізації-цвітіння проти капустяної совки та біланів замість хімічних обробок випускають двічі-тричі трихограму з інтервалом у 5-7 днів: вперше – на початку відкладання яєць (20 тис. особин на 1 га), у подальшому - з розрахунку 1 самиця на 20 яєць лускокрилих шкідників.

Фізичні і юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, згідно з ст. 37 Закону України “Про бджільництво”, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це органи місцевого самоврядування, пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату, а також повідомляти про обробки ГУ ДЕРЖПРОДСПОЖИВСЛУЖБИ в Дрогобицькому районі.

Провідний спеціаліст-Державний фітосанітарний інспектор Є.Свідрик