» Сільське господарство » Борщівник Сосновського - небезпечний і агресивний бур'ян

Борщівник Сосновського - небезпечний і агресивний бур'ян

Автор: admin2 от 3-06-2021, 17:20

Борщівник Сосновського - небезпечний і агресивний бур'янБорщівник Сосновського – це гігантська рослина, до 3 метрів у висоту. Навесні з'являється один з перших, швидко розкидаючи велике листя – лопухи до появи інших трав. При пошкодженні вони виділяють світло-жовту рідину з різким запахом ефірного масла, що володіє сильною пекучістю.

Цвіте з липня до серпня, плоди дозрівають у липні-вересні. Розмножується тільки насіннєвим шляхом і не здатний до вегетативного розмноження.

Поширення насіння борщівника Сосновського відбувається за рахунок вітру і прикріплення до рухомих об'єктів.

Основні шкідливі властивості борщівника Сосновського полягають в тому, що він здатний викликати опіки на шкірі людини. При сильних опіках підвищується температура, починається лихоманка, з'являються виразки, а після загоєння на їх місці ще 2 – 3 роки залишаються темні плями. Ураження борщівником посилюється при сонячному світлі. Найбільш сильні фотоопіки борщівник Сосновського викликає при контакті з вологою шкірою у спекотні сонячні дні.

Якщо сік борщівника потрапив на шкіру, необхідно відразу промокнути його тканиною і прикрити цю ділянку одягом або пов'язкою. Потім уражені ділянки шкіри необхідно промити великою кількістю води, бажано з додаванням невеликої кількості соди. Потім уражені місця доцільно змастити будь-яким засобом від опіків.

Спеціалісти відділу агропромислового розвитку та екології райдержадміністрації скерували листи територіальним громадам району про необхідність реалізації заходів для боротьби з борщівником Сосновського, який розповсюджується на землях сільськогосподарського призначення, вздовж берегів річок й на узбіччях доріг.

Частково територіальні громади Дрогобицького району такі заходи проводять. Це - скошування до початку цвітіння, оброблення гербіцидами, переорювання землі з осередками розповсюдження рослини. У Східницькій та Меденицькій територіальній громаді затверджено Програми щодо боротьби з борщівником Сосновського на 2021 рік.