» Охорона здоров'я » Вчора минуло 25 років від дня утворення Дрогобицького районного територіального медичного об'єднання

Автор: admin2 от 3-01-2017, 16:48

Вчора минуло 25 років від дня утворення Дрогобицького районного територіального медичного об'єднання2 січня 1992 року відповідно до рішення сесії районної ради від 17.05.1991 р. “Про впровадження економічних методів управління системою охорони здоров'я Дрогобицького району” було утворене Дрогобицьке районне територіальне медичне об'єднання. Рішення про утворення ДРТМО та перехід на нові умови господарювання було прийняте, зважаючи на слабку матеріально-технічну базу медичних закладів, низьку заробітну плату медпрацівників та інші чинники.

Вчора минуло 25 років від дня утворення Дрогобицького районного територіального медичного об'єднанняПершим керівником Дрогобицького районного територіального медичного об'єднання був Микола Загродський, якого змінив на цій посаді Андрій Шевкенич. У 2002 році головним лікарем ДРТМО був призначений Валерій Паламарчук, який професійно керував галуззю до листопада 2016 року. Перед нинішнім молодим очільником медиків району Олександром Слабим стоїть непросте та відповідальне завдання у плані реформування галузі охорони здоров'я та забезпечення належного доступу мешканців сільських населених пунктів до медичної допомоги і підвищення її якісного рівня.

Довідково:

В різні часи заступниками головного лікаря ДРТМО працювали Андрій Шевкенич, Олександра Малярчук, Валерій Паламарчук. Нині працюють — Леонід Іванчук, Роман Винар, Роман Фіголь, Віра Лепка та Оксана Гулик.

У 2005 році у підпорядкування ДРТМО перейшла Дрогобицька міська лікарня № 2 (нині районна лікарня  №5). Міський бюджет не міг забезпечити фінансування заробітної плати для працівників. Натомість, районний бюджет виділив тоді на утримання лікарні 2 млн. 300 тис. грн., що дозволило цілком виплатити заробітну плату із врахуванням усіх нещодавно прийнятих надбавок для працівників бюджетної сфери. Водночас, майже у п’ять разів збільшиться фінансування на придбання медикаментів. Лікарня стала першим районним закладом медицини, на базі якого згодом було утворено районну поліклініку.

Нині у підпорядкуванні ДРТМО знаходиться 6 районних лікарень, 15 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 44 фельдшерсько-акушерських пункти. Загальна кількість працюючих — біля 800 осіб.