» Охорона здоров'я » 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Автор: admin2 от 1-12-2014, 12:53
 (голосів: 0)

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДомПроблема ВІЛ-інфекції залишається актуальною для світової спільноти, масштаби поширення вірусу імунодефіциту людини набули глобального характеру і постають реальною загрозою соціально-економічному розвитку більшості країн світу.

З метою підвищення обізнаності та привернення уваги суспільства до проблеми ВІЛ/СНІДу, 1 грудня у всьому світі відзначають день боротьби зі СНІДом.

Вперше його відзначили у 1988 році з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості та розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Символом солідарності з ВІЛ-позитивними та хворими на СНІД є червона стрічка, яку почали використовувати з весни 1991 року. Ця ідея належала американському художнику з нетрадиційною орієнтацією Франку Муру.

Коли людина заражається вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), вірус починає руйнувати імунну систему, яка відповідає за захист організму перед хворобами. Людина, що живе з ВІЛ, може почуватись добре впродовж багатьох років і навіть не знати, що вона інфікована. З часом імунна система уражується настільки, що людина стає вразливою до багатьох інфекційних хвороб. Виявити ВІЛ в організмі можна приблизно через 25 днів після зараження за допомогою спеціального аналізу крові, що виявляє антитіла до вірусу.

Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) – ретровірус, який інфікує клітини імунної системи та руйнує або послаблює їх функцію. На ранніх стадіях інфекція протікає безсимптомно. Однак, з часом імунна система слабшає і людина стає більш чутливою до опортуністичних інфекцій.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – остання стадія ВІЛ-інфекції. Може пройти 10-15 років, перш ніж у ВІЛ-інфікованої людини розвинеться СНІД. Уповільнити цей процес можуть лише антиретровірусні препарати.

ВІЛ передається при незахищеному статевому акті (анальному або вагінальному), переливанні зараженої крові, використанні заражених голок, а також від матері до дитини під час вагітності, пологів або грудного вигодовування.

Як і при будь-яких інших захворюваннях, рання діагностика ВІЛ-інфекції дає можливість успішного лікування та збереження здоров’я і життя людини.

Нагадуємо, що з 24 листопада до 22 грудня на Львівщині в усіх лікувально-профілактичних закладах області триває акція з безкоштовного, анонімного тестування на ВІЛ-інфекцію. Для обстеження на ВІЛ-інфекцію необхідно звернутись у Львівський обласний центр з профілактики та боротьби зі СНІДом (м. Львів, вул. Лисенка, 45) або у кабінет «Довіри» чи кабінет інфекційних захворювань поліклінік за місцем проживання.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua