» Охорона здоров'я » «Дрогобицький район забезпечений протитуберкульозними ліками», - Валерій Паламарчук

Автор: admin1 от 8-04-2016, 15:12

«Дрогобицький район забезпечений протитуберкульозними ліками», - Валерій ПаламарчукТуберкульоз – це проблема багато в чому соціальна. Покінчити з епідемією туберкульозу не можливо зусиллями одних лише медиків. Не даремно слоганом цьогорічного місячника  боротьби з туберкульозом, який стартував 21 березня, ВООЗ оголосило «Об'єднуймось, щоб покласти край туберкульозу!». Сьогодні, 8 квітня, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Шутко, заступник голови районної ради Володимир Стецівка та головний лікар ДРМО Валерій Паламарчук відвідали Дрогобицький протитуберкульозний диспансер, де головний лікар ДТД Юрій Скурчанський та завідувач диспансерного відділу Леся Коваль ознайомили їх з роботою лікарів та розповіли про заходи, які проводить медперсонал для попередження цієї хвороби. Так, для зниження захворюваності на туберкульоз актуальним питанням є своєчасне виявлення хвороби, для цього щорічно проводиться безкоштовне флюорографічне обстеження населення, в першу чергу з груп ризику, стаціонарними та пересувними флюорографами. Велика увага приділяється бактеріоскопічному обстеженню населення з підозрою на туберкульоз, що сприяє виявленню, ізоляції хворих та попередженню розповсюдження інфекції. Дрогобицький протитуберкульозний диспансер обслуговує мешканців міста Дрогобича, Дрогобицького, Стрийського, Самбірського та Сколівського районів.

«Дрогобицький район забезпечений протитуберкульозними ліками», - Валерій ПаламарчукВ свою чергу головний лікар Дрогобицького районного медичного об’єднання Валерій Паламарчук повідомив, район повністю забезпечений протитуберкульозними ліками, закуплено 3000 доз туберкуліну та вакцини БЦЖ.

Головна проблема в тому, що приблизно кожен четвертий випадок – хвороба в дуже занедбаному стані, коли лікувати дуже тяжко або й неможливо. Тож треба переконувати людей вчасно проходити медогляд. В останні роки з’явилася ще одна проблема: багато хто припиняє приймати ліки, як тільки трохи полегшає. І тоді вже поширюється така форма хвороби, що її жодні медикаменти не зупинять. Є ще одна велика загроза суспільству: туберкульоз у поєднанні зі СНІДом, насамперед на це треба спрямовувати увагу.