» Культура » Запрошуємо в районну бібліотеку на виставку присвячену створенню ЗУНР

Запрошуємо в районну бібліотеку на виставку присвячену створенню ЗУНР

Автор: admin1 от 1-11-2017, 09:15

У Дрогобицькій районній бібліотеці діє виставка “Вогонь воскресіння”, приурочена 99-ій річниці утворення Західно-Української Народної Республіки.

Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР) - держава, створена в листопаді 1918 року на частині українських земель, що входили до Австро-Угорської імперії. Після її розпаду в жовтні 1918 року на кілька незалежних держав, патріотичні сили Західної України вдалися до ряду заходів зі створення власної держави. У ніч із 31 жовтня на 1 листопада 1918 року стрілецькі частини, які очолював сотник Дмитро Вітовський, зайняли всі найважливіші урядові установи в місті. Таким чином, було створено Західно-Українську Народну Республіку, до складу якої увійшли українські етнічні землі - Галичина, Буковина та Закарпаття. Важливим здобутком діяльності ЗУНР було урочисте проголошення 22 січня 1919 року в Києві Акту про Злуку ЗУНР і УНР (Наддніпрянська Україна) в єдину соборну Українську Народну Республіку.

Один з розділів виставки розкриває події революції 1918 року на Дрогобиччині.

Запрошуємо користувачів завітати до районної бібліотеки та ознайомитись із виставкою!