» Культура » Мужність і біль Чорнобиля

Біль пекучий — чорний біль

Сліз велике Чорне море

Чорнобиль

Ось уже 30 років минає з того дня, коли сонячного квітневого ранку, коли все буяє і розвивається сталася жахлива трагедія, про яку багато хто й не знав і не дізнався, якби, світ не забив на сполох. Того страшного 26 квітня 1986 року горів 4 блок, горів кабель — це найстрашніше, чого очікували. Існувала загроза поширення вогню в машинному 3-му блоці, а там тони мастил. І важко тепер уявити, що могло статися, якби не загасили ту страшну пожежу.

“Ті, що згоріли в огні, в перші хвилини двобою, землю прикрили собою, як наші батьки на війні”. Зрозуміти всю біль чорнобильської трагедії допомогли діти: Василина Багрій, Вікторія Дидик, Марія Кекіс, Марія Дидик, Вікторія Костик. Сценарій до сумного свята написали і провели: бібліотекар бібліотеки- філії с. Опака Ганна Якуц, спільно з директором народного дому Оксаною Янів та художнім керівником Мар'яном Багрієм. Бібліотекар ознайомила всіх присутніх з книжковою виставкою “Попіл Чорнобиля в наших серцях”. На завершення бібліотекар сказала: “Прийде такий час, коли буде на нашій землі зелено, та не буде весело. Благослови, господи, нашу страждальну матір Україну. Бережи її від голодоморів, пожеж, війн та інших нещасть... Помолимось за тих, чиє життя забрала чорна чума Чорнобиля. Нехай ніколи не буде Чорнобилів — болю нашої землі.”