» Дрогобицький район візьме участь участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Дрогобицький район візьме участь участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

Автор: admin2 от 21-11-2014, 12:39
 (голосів: 0)

Дрогобицький район візьме участь участь у Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»Затверджено список районів Львівської області, які протягом наступних чотирьох років співпрацюватимуть із Проектом ЄС та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»-ІІІ. Конкурс районів було оголошено 16жовтня 2014 року під час Регіонального семінару-представлення Проекту. Тоді ж було підписано Угоду про партнерство між Львівською обласною радою, облдержадміністрацією і Програмою розвитку ООН у рамках третьої фази Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Нагадаємо, 20 районів Львівської області надіслали свої заявки до центрального офісу Проекту, де було складено рейтинг районів за двома основними групами критеріїв: (1) соціально-економічні показники (соціально-економічний розвиток; стан у сфері водопостачання, охорони здоров’я, навколишнього середовища, енергоефективності) та (2) мотивація до використання методології розвитку з залученням громад. Список районів було затверджено під час теле-конференції комісії з відбору районів за участі старшого програмного менеджера ПРООН Оксани Реміги, заступника голови обласної ради Валерія П’ятака, директора департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості облдержадміністрації Василя Лозинського та представників Проекту.

За результатами роботи комісії прийнято рішення про відбір восьми районів області для участі у Проекті: Самбірський, Турківський, Дрогобицький, Радехівський, Бродівський, Кам’янка-Бузький, Сокальський та Городоцький. Ще чотири райони – Стрийський, Перемишлянський, Миколаївський та Пустомитівський включені до резерву.

У відібраних районах, впродовж листопада – грудня 2014 року, буде представлено перспективи та умови участі у Проекті для місцевих рад, де мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10.000 осіб) зможуть зорганізуватись у громаду, визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання. У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 4 проекти для фінансування.

Мікро-проекти громад будуть співфінансуватись Проектом в залежності від досвіду участі району у попередніх фазах МРГ (65-75%, від $5.000 до $15.000), місцевим бюджетом (20-30%) та громадою (5%). Загалом, діяльність Проекту МРГ на Львівщині буде спрямовано на відновлення базової соціальної та комунальної інфраструктури в таких пріоритетних сферах діяльності громад, як енергоефективність, охорона здоров’я, охорона навколишнього середовища, водопостачання спільно з розвитком малого аграрного бізнесу.

Пріоритетними сферами для підтримки громадських ініціатив є:

  • охорона здоров’я (підтримка мережі фельдшерсько-акушерських пунктів, тощо);

  • стандарти енергоефективності та альтернативні енергетичні технології (енергозберігаючі заходи, збільшення використання відновних джерел енергії, тощо);

  • комунальне водопостачання;

  • охорона довкілля (утилізація відходів, знешкодження запасів пестицидів тощо);

  • економічні ініціативи (розвиток сільськогосподарських/обслуговуючих кооперативів).

Разом з тим, під час третьої фази Проект МРГ надаватиме підтримку обласним та місцевим органам влади щодо поширення кращих практик та досвіду із спільного планування та подальшого поширення підходу, орієнтованого на громаду. Проект надаватиме підтримку Уряду України у впровадженні реформ з децентралізації та поширенні інноваційних підходів щодо спільного планування та сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні через центри управління знаннями та впровадження курсу в навчальні програми двадцяти університетів.

Третя фаза Проекту МРГ впроваджуватиметься протягом 2014-2018 років із загальним бюджетом 23.8 млн. євро, наданих Європейським Союзом (23 млн. євро) та ПРООН (800,000 євро). Мета Проекту - сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом зміцнення спільного управління та заохочення громадських ініціатив по всій Україні.

Проект фінансується Європейським Союзом

Європейський Союз складається з 28 країн-членів, які вирішили поетапно об’єднати разом свої інновації, ресурси і долі. Спільно, протягом 50- річного періоду розширення, вони побудували зону стабільності, демократії і поступального розвитку, підтримуючи культурну різноманітність, толерантність та індивідуальні свободи.

Проект спів фінансується та впроваджується ПРООН

ПрограмаРозвиткуОрганізаціїОб’єднанихНацій (ПРООН) є глобальною мережою ООН в галузі розвитку, організацією, яка виступає за позитивні зміни та надає країнам доступ до джерел знань, досвіду та ресурсів задля допомоги людям в усьому світі будувати краще життя. ПРООН співпрацює з понад 170 країнами світу, допомагаючи їм знаходити власні шляхи розв’язання глобальних та національних проблем в галузі людського розвитку.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua