» Інвестиційна діяльність » Інвестиційний розвиток Дрогобицького району

Інвестиційний розвиток Дрогобицького району

Автор: admin1 от 30-10-2013, 09:00

Інвестиційний розвиток Дрогобицького районуУ 2013 році  в стадії реалізації перебувають 12 інвестиційних проектів, в тому числі 2  із залученням іноземних інвестицій:

- Будівництво вітрової електростанції в с. Опака потужністю 50 МВт (інвестор ТзОВ "Дрогобич Енержі" ). Вартість проекту - 75,0 млн. євро (Україна-Франція). Реалізація проекту розпочалась у 2010 році;

- Розведення племінних овець (інвестор ФГ «Меринос-захід», с. Почаєвичі). Проект передбачає створення господарства з вирощування племінних овець. Загальний обсяг інвестицій – 7,0 млн. євро (країни-інвестори – Австрія, Німеччина). У серпні 2011 року відбулось офіційне відкриття господарства в с. Почаєвичі. На даний час господарство  розширює  свою діяльність  на  територіях  ще 4 сільських рад: Літинської, Михайлевицької, Снятинської, Ролівської, орендуючи  пайовані землі та реконструюючи  тваринницькі приміщення .

Станом на 01.07.2013 року обсяг прямих іноземних інвестицій у Дрогобицькому районі склав 3472,5 тис. дол. США або 103,0 % до початку року (3372,5 тис. дол. США), в  т. ч. надійшло у січні-червні поточного року — 107,6 тис. дол. США або 119,2 % у порівнянні з відповідним періодом 2012 року. Обсяг прямих іноземних інвестицій у розрахунку на 1 особу становить 46,6 дол. США.

Серед  важливих інвестиційних проектів є також

- Реконструкція та відновлення малої гідроенергетики на р. Бистриця в с.Новошичі. Замовником робіт є ТзОВ «Акванова Інвестмент» (м. Київ). У ІІІ кварталі    2013 року об'єкт здано в експлуатацію.

- Спорудження  МГЕС у с. Довге Гірське на р. Стрий.  Потужність — 4,8 МВт. Інвестор ТзОВ “Балфорд Україна”(м. Київ) отримав дозвіл Довжанської Гірської сільської ради на  збір  вихідних даних для розробки техніко-економічного обґрунтування будівництва  малої ГЕС.

З метою покращення інвестиційного клімату  в районі  здійснено такі заходи:

- станом на 01.10.2013 року виготовлено 5 нових генеральних планів населених пунктів району:  Рибник, Майдан, Новий Кропивник, Модричі, Лішня, Медвежа;

- в стадії розробки генеральні плани селищ Підбуж, Меденичі, сіл Опарі, Опака, Болехівці, Нове Село, Михайлевичі, Рихтичі, Бистриця, Новошичі, Раневичі, Дережичі, Попелі.

Співфінансування з обласного бюджету передбачено лише 2 населеним пунктам (смт. Меденичі, Підбуж).

У 2013 року оновлено базу інвестиційних пропозицій (зроблено опис 20 земельних ділянок  та  4 вільних приміщень для  залучення інвестицій), підготовлено  інвестиційний паспорт  району, який розміщено на Інвестиційному порталі Львівщини.

Налагоджено роботу дозвільного центру щодо видачі ДДХ.

Сільськими та селищними радами проведено відповідну роботу з виготовлення  нормативної  грошової оцінки земель у 25 населених пунктах району, що забезпечить  правильний розрахунок  оренди земель. Загальна  вартість робіт - 390 тис. грн., з яких 205 тис. грн. не профінансовані.

На будівництво та реконструкцію об'єктів  соціально-культурного призначення у   2013 році передбачено  кошти :

на реконструкцію  з добудовою  ЗОШ в с. Ролів - 2000,0  тис. грн. (державний бюджет) та 50,0 тис. грн. (обласний  бюджет  розвитку) ;

на будівництво водопроводу  та споруд на ньому в с. Раневичі для водопостачання  вул. Молодіжної від існуючого  водопроводу — 100,0 тис. грн. (обласний бюджет);

на  реконструкцію  фельдшерсько-акушерського пункту  в с. Солонсько  під  дитячий будинок сімейного  типу - 515,0 тис. грн. (обласний бюджет);

на  придбання  спецавтомобіля  для збирання  та транспортування  ТПВ для смт. Меденичі - 250,0  тис. грн. (ОФ ОНПС);

на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах району — 53 об'єкти на загальну суму 1689,5 тис. грн. (субвенція з державного бюджету) та 23 об'єкти на загальну суму 1601,6 тис. грн. (субвенція з державного бюджету для обласного бюджету);

на реконструкцію водопровідних мереж в с. Почаєвичі — 200,0 тис. грн. (субвенція з державного бюджету) тощо.

У рамках програми енергозбереження для бюджетної сфери Львівщини на 2010-2015 роки в поточному році реалізовується 1 мікропроект, спрямований на реконструкцію та технічне переоснащення об'єктів бюджетної інфраструктури з метою підвищення енергоощадності -  “Капітальний ремонт приміщення народного дому в с. Залокоть” (загальна вартість проекту - 84,211 тис. грн.).

У 2013 році в с. Раневичі реалізовано мікропроект з облаштування дитячого ігрового майданчику “Журавлик” (загальна вартість — 64,5 тис. грн.).

Триває реалізація  енергозберігаючих заходів в рамках економічних механізмів Кіотського протоколу  у Вороблевицькій, Уличнянській, Лішнянській  школах. Проекти знаходяться на розгляді в інвестиційному комітеті Кіотського протоколу Міністерства екології України.  Заявки  подано на проведення  капітального ремонту будівель шкіл (термомодернізація) із застосуванням енергозберігаючих технологій: в с. Вороблевичі - 6732.5 тис. грн., в с. Уличне — 6732,5 тис. грн., в с. Лішня — 9168,2 тис. грн.

Для залучення коштів на проведення енергозберігаючих заходів три школи району беруть участь в проектах Програми розвитку ООН ”Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” у напрямі “Підвищення енергоефективності”. В рамках проекту за спільні кошти громад сіл, сільського, районного,обласного бюджетів та коштів проекту реалізуються заходи щодо заміни вікон на енергозберігаючі металопластикові вікна в Снятинському НВК (вартість проекту — 119,6 тис. грн.), Попелівській  СЗШ (вартість проекту — 160,6 тис. грн.), Рихтицькій СЗШ (вартість проекту — 114,6 тис. грн.).