» Регуляторні акти » Держпідприємництво інформує про особливості закону про регуляторну політику. Інформація для органів місцевого самоврядування та місцевих держадміністрацій

Держпідприємництво інформує про особливості закону про регуляторну політику. Інформація для органів місцевого самоврядування та місцевих держадміністрацій

Автор: admin2 от 12-11-2014, 10:45
 (голосів: 0)

Держпідприємництво, реагуючи на звернення місцевих органів допомогти розібратися в особливостях статті 34 закону про регуляторну політику, повідомляє.

1. Якщо відсутній встановлений Кабінетом Міністрів України порядок надання пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики?

На сьогодні відповідальні постійні комісії, створені при органах місцевого самоврядування,забезпечують підготовку експертного висновку щодо регуляторного впливу внесеного проекту регуляторного акта, який разом з цим проектом та підписаним аналізом регуляторного впливу подається до уповноваженого органу для підготовки у встановленому Кабінетом Міністрів України порядку пропозицій щодо удосконалення проекту відповідно до принципів державної регуляторної політики.

Держпідприємництво України як уповноважений орган щодо реалізації державної регуляторної політики вже наділений повноваженнями щодо проведення експертиз проектів нормативно-правових актів, які регулюють відносини між державними органами та суб’єктами господарювання, а також надання розробникам цих проектів пропозицій про їх вдосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики.

Таким чином, відсутність визначеного Кабміном порядку подання проектів регуляторних актів до уповноваженого органу для підготовки пропозицій щодо їх удосконалення відповідно до принципів державної регуляторної політики не є перешкодою для реалізації положень статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

2. Чи необхідно отримувати від уповноваженого органу (Держпідприємництва України) пропозиції щодо удосконалення проектів регуляторних актів, які розроблені до 28.06.2014 (дати набуття чинності змін до статті 34 закону про регуляторну політику)?

Відповідно до статті 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» кожен проект регуляторного акта, що внесений на розгляд до сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради, подається до відповідальної постійної комісії для вивчення та надання висновків про відповідність проекту регуляторного акта вимогам статей 4 та 8 цього Закону.

Отже, подання проектів регуляторних актів органів місцевого самоврядування для отримання пропозицій щодо їх вдосконалення уповноваженому органу є обов’язковим, якщо їх внесення на розгляд ради відбулося після 28.06.2014 року.

3. Чи зобов’язані органи місцевого самоврядування враховувати пропозиції уповноваженого органу (Держпідприємництва України)?

Згідно зі статтею 34 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» пропозиції уповноваженого органу готуються з метою ознайомлення з ними депутатів ради при представленні головою відповідальної постійної комісії проекту регуляторного акта на пленарному засіданні сесії.

Враховуючи положення Конституції України, а також Закону України «Про місцеве самоврядування» щодо заборони втручання органів виконавчої влади у діяльність органів місцевого самоврядування, такі пропозиції мають виключно рекомендаційний характер, а отже, розгляд питання про їх врахування знаходиться у виключній компетенції органів місцевого самоврядування.

 

Додатково: http://www.dkrp.gov.ua/info/3920

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua