» Адміністративні послуги » На сайті міграційної служби запущено сервіс перевірки стану оформлення паспорта-картки

Автор: admin1 от 29-02-2016, 09:54

На сайті міграційної служби запущено сервіс перевірки стану оформлення паспорта-карткиЗ 26 лютого громадяни, які подали заяви на оформлення паспорта громадянина України у формі картки, зможуть перевірити стан оформлення документа або ж його готовність до видачі. Сервіс доступний за посиланням: http://dmsu.gov.ua/perevirkastanu.php, і працює аналогічно сервісу перевірки стану оформлення закордонного паспорта, який було запущено попередньо.
Для перевірки необхідно ввести серію та номер документа, на підставі якого оформлюється паспорт (на сьогодні - це свідоцтво про народження).
Записатися на оформлення та на видачу паспорта-картки можна у системі електронної черги, яка в тестовому режимі вже працює в 6 районах міста Києва: Голосіївському, Дарницькому, Деснянському, Дніпровському, Печерському та Святошинському. Сервіс онлайн-запису в чергу доступний за посиланням: http://dmsu.gov.ua/online.
 Найближчим часом електронна черга працюватиме в усіх підрозділах Києва, після чого розпочнеться її впровадження в усіх областях України.
 Як відомо, з 11 січня 2016 року міграційна служба розпочала оформлення паспорта громадянина України у формі картки для громадян, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше. Для інших категорій громадян послуга буде доступною після прийняття Верховною Радою України законопроекту № 3224, який у лютому було прийнято в першому читанні.
Паспорт-картка – це документ, який протягом найближчих 4-5 років має змінити морально застарілі внутрішні паспорти–книжечки. Новий паспорт запроваджується разом з новою системою ідентифікації, що є однією з умов для лібералізації візового режиму ЄС для України. Новий документ має електронний безконтактний чіп, завдяки якому підроблення паспорта неможливе.