» Інформація » Як нараховують споживання газу за будинковим лічильником

Як нараховують споживання газу за будинковим лічильником

Автор: admin2 от 27-09-2016, 16:12
 (голосів: 0)

Як нараховують споживання газу за будинковим лічильникомСтаном на вересень 2016 року у Львівській області вже встановлено понад 250 будинкових лічильників газу. Це дозволило всього за чотири місяці облікувати блакитне паливо майже в 20 тис мешканців регіону, які використовують газ лише для приготування їжі. Відтепер ці споживачі зможуть назавжди відійти від поняття "норма споживання" та оплачувати за реально використаний енергоресурс.

Про це повідомляють у департаменті розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства облдержадміністрації.

На цей час споживачі, які мають встановлену лише газу плиту, оплачують за блакитне паливо згідно з затвердженою урядом "нормою споживання" газу. Вона становить 4,4 м куб на людину в місяць, а за відсутності гарячого водопостачання 7,1 м. куб. Тобто, якщо у квартирі проживає чотири особи, то їх місячний платіж сягає 120 грн чи 195 грн відповідно.

Після встановлення будинкового лічильника система розрахунку буде виглядати наступним чином: лічильник фіксує обсяг спожитого газу в цілому будинку. Щомісяця дані приладу в автоматичному режимі надходять до газорозподільного підприємства. Загальний обсяг палива розподіляється на кожного зареєстрованого мешканця в будинку. На підставі саме цих обсягів постачальник газу формує рахунки та виставляє їх споживачам. Якщо в будинку є індивідуальні лічильники, то їх показання віднімають від показань будинкового. Відповідно нарахування на індивідуальний лічильник проводитиметься окремо.   

Щодо відповідальності за будинковий лічильник, то вона повністю покладається на газорозподільне підприємство. ПАТ "Львівгаз" буде проводити обслуговування приладу, періодичну повірку та зняття його показань. Водночас, споживачі чи балансоутримувач будинку, зможуть легко перевірити дані будинкового приладу та проконтролювати свої нарахування. Наприклад, під час зняття показань приладу спільно з представниками ПАТ "Львівгаз", або отримавши в компанії деталізовану роздруківку з даними лічильника, які передаються в автоматизованому режимі.

Водночас, споживачів, які перешкоджатимуть встановленню безкоштовних лічильників, та не встановлюють їх своїм коштом, законодавство зобов’язує переводити на граничні норми споживання. Після складання відповідного акту з представниками держрегулятора про відмову від лічильника,  місячне нарахування за газ для таких споживачів збільшиться удвічі. Натомість із 2018 року газорозподільній компанії буде взагалі заборонено транспортувати їм природний газ.

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач.
Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або увійти на сайт під своїм іменем.

Коментарі:

Залишити коментар
 

Шановні відвідувачі, Ви
переглядаєте офіційну сторінку
Дрогобицької РДА.
м.Дрогобич 2011р. drda@meta.ua